Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szintiszoli123, MinimoRis?...

Szintiszoli123, MinimoRis? Elsősorban hozzátok szól a kérdés, kérés!

Figyelt kérdés

Több étkezést-testépítést érintő kérdésnél is láttam a hozzászólásaitokat, amiknek utánanéztem, megbízhatóak vagytok, tudjátok, miről beszéltek.


Fél éve próbálok kilábalni a bulimiából, anorexiából, elkezdtem sportolni, egészégesen enni. Érzem, hogy erősebb vagyok, és látom is, hogy van értelme.

Mérem az ételeket, belőttem a fehérje-szénhidrát-zsírmennyiséget. Ideáig oké. (majd erről is írok részletesebben, mert lehet, itt is hiba van)


Viszont ahogy egyre mélyebben beleásom magam a témába(étkezés, laktóz, inzulinrezidencia,glikémiás idnex) egyre jobban összezavarodok. A sportnál is(hány naponta edzek egy izmot, hogyan fejlődöm jobban..de ez már a kisebbik gond)

Már lassan ott járok, hogy csirkemellen és zöldségen+ tojáson kívül nem eszem semmit, mert "félek" az ételektől. Nem tudom, mi milyen reakciót vált ki a szervezetemben, nem akarok elrontani semmit, és éppen ezért rontok el mindent. Túlságosan e körül forognak a gondolataim, ami nem jó, nem egészséges.


Szeretnék tőletek tanácsot, tippeket kérni, mert az egész étrendem(és ezzel együtt az egész napom, mert sajnos még az evés- nemevés határozza meg a napjaimat) is a felfordult.


Tehet miket ehetek csirkemellen, zöldségeket, tojáson kívül?

Zabpelyhet, rizst eszem, mint szénhidrátforrás, de sok helyen olvasom,hogy a keményítő sem jó. Káosznak érzem az egészet!


2014. máj. 31. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:

“Zabpelyhet, rizst eszem, mint szénhidrátforrás, de sok helyen olvasom,hogy a keményítő sem jó. “ – Valóban ezek nem a legjobb szénhidrátforrások.

Az ideális szénhidrátforrás a zöldség és a gyümölcs, de e kettő közül is főként a zöldség, mivel jelentősen alacsony a cukortartalma a gyümölcsökhöz képest.


“miket ehetek csirkemellen, zöldségeket, tojáson kívül? “ – A csirkemell nem felsőbbrendű a többi húshoz képest, sőt. Mindenfajta húst kell fogyasztani, marhahústól kezdve a tengeri herkentyűkig, mert a hússal nincs gond addig, amíg nem készül panírral és egyéb hozzávalókkal.

A tojás kiváló, a zöldségek is ( mint fentebb említettem már ), azonban itt is figyelni kell az elkészítésre: nem panírozottan, nem szétfőve.


Lényegében a táplálkozást összefoglalva: hús, tojás, zöldség, zsírok: azaz ez utóbbiaknál állati zsírok, kókuszzsír, olívazsír, stb. , semmiképp margarin, napraforgóolaj, stb.


A sportot illetően biztosra mondhatom, hogy amennyiben terembe jársz és súlyozással is foglalkozol , ott számos téves információ van és nem segít a kezdőkön.

A többi sportkategóriával kapcsolatosan: TRX, Pilátesz, úszás, szaladás, stb. – Nagyon sokféle van, pontosítanod kell ahhoz, hogy tudjuk mire fókuszáljunk.

2014. máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A napraforgóolaj, liszt, cukor rég nem szerepel az étrendemben.

Sokáig a só, és egyéb fűszerek sem, de mostanában szükségét érzem, hogy legyen egy kis gasztronómiai élményem is. :D



4 hónapja merészkedtem le edzőterembe, ahol a terem tulaja megmutatta, mit hogy kell használni. Kezdésnek ez jó volt. Már ott hibáztam, hogy csak 1 hónapig folytattam átmozgató edzést, majd áttértem az osztott edzéstervre.

Heti 6x edzem, kétszer tartok lábnapot(egyszer a feszítőkre, máskor a hajlítókra fókuszálok jobban. A 2 edzés között 4 napot pihentetem.) Ebben a 4 napan hát-has, váll-vádli, bicepsz-has tricepsz-vádli van.


Igen, a teremben mindenki tud valamit, ami szerinte jó, és szívesen osztogatja a tanácsokat. Meghallgatok mindent, viszont mindennek utánanézek, és csak azok tanácsát fogadom meg, akiken látszik is, hogy, amit csinál, az jó.


Napi szinten biciklizem 6 km-t( oda-vissza 3 km-re lakom az edzőteremtől), nagyon ritkán futok, de inkább csak feszültséglevezetésképp, és akkor sem kocogok, hanem spint-oldalazó ugrálás, hátrafutás, séta váltja egymást)


Visszakanyarodva az étrendre. Azért is tartok az ételektől, mert 2 hete minden nap elkap(na) a falásroham(ha változatosabban ennék)..ami azt jelenti, hogy 15 perc alatt simán bevágok 1liter natúr joghurtot, fél g túrót, és egyéb egészségesnek kikiáltott dolgokat. De már 1 hete a túrót, joghurott is kiiktattam az étrendemből, mert a laktóz, a tejcukor <-- valaki isteníti ezeket, más meg inkább ellene vall, és nekem a régebbi depressziómból kialakult döntésképtelenségem miatt inkább meg sem veszem őket.

2014. máj. 31. 13:43
 3/8 A kérdező kommentje:
*feszítőre, hajlítóra
2014. máj. 31. 13:44
 4/8 anonim ***** válasza:

“A napraforgóolaj, liszt, cukor rég nem szerepel az étrendemben. “ – Ez nagyon helyes.


“Sokáig a só, és egyéb fűszerek sem, de mostanában szükségét érzem, hogy legyen egy kis gasztronómiai élményem is. :D “ – Persze, a fűszerek kellenek is, főként a zöld fűszerek. Egyáltalán nem ártalmasak.


“Már ott hibáztam, hogy csak 1 hónapig folytattam átmozgató edzést, majd áttértem az osztott edzéstervre. “ – Nocsak, nem is gondoltam, hogy ezt tudod. Az egész testet átmozgató edzés valóban alap és tévedés osztott edzéstervre térni túl korán, mert az haladó fokozat. Nem mintha különösebb kárt tenne, de ahogyan az egyik ( számomra egyik legjobb ) edző mondta nekem anno: a kezdők előnye az, hogy rendkívül jól és gyorsan tudnak fejlődni; a hátrány viszont az, hogy ezt a legtöbben nem használják ki.

Ugyanis amikor az izomzatod kezded fejleszteni, a testnek jobbat tesz az, ha heti 3x edzed, viszont ekkor a teljes tested szintjén, valamint a többi napokban időt hagysz neki a pihenésre. A regenerálódási folyamat nagyon fontos és az izomzat így fejlődik igazán hatékonyan.

Szóval te most osztott edzéstervet végzel, tehát haladóként edzel. Mióta követed ezt az edzéstervet, illetve milyen volt az ezelőtti edzésterv és azt mennyi ideig csináltad ?


“Igen, a teremben mindenki tud valamit, ami szerinte jó, és szívesen osztogatja a tanácsokat. Meghallgatok mindent, viszont mindennek utánanézek, és csak azok tanácsát fogadom meg, akiken látszik is, hogy, amit csinál, az jó. “ – Az ilyenekkel tényleg vigyázni kell. Eszembe jut, hogy egyszer beszéltem az egyik fickóval, aki hasonlóan a terembe volt, és elkezdte nekem mondani, hogy neki milyen edzésterve van és miket csinál; annyi hiba volt benne, hogy néhány másodpercig azon gondolkoztam, hogy vajon érdemes-e beleszólnom vagy jobb inkább, ha hagyom, mert olyan 90%-ban hibás volt minden, amit csinált.


“Napi szinten biciklizem 6 km-t( oda-vissza 3 km-re lakom az edzőteremtől), nagyon ritkán futok, de inkább csak feszültséglevezetésképp, és akkor sem kocogok, hanem spint-oldalazó ugrálás, hátrafutás, séta váltja egymást) “ – Ez jó. Az ilyen kardió edzésnél azt kell figyelembe venni, hogy jobb a változatos, magas intenzitás, mint a monoton és alacsony intenzitás - az előbbi jobban égeti a zsírt, mint az utóbbi és amúgy is jobb rezisztenciát épít.

2014. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

'Mióta követed ezt az edzéstervet, illetve milyen volt az ezelőtti edzésterv és azt mennyi ideig csináltad ? '


Ezt az edzéstervet 3 hónapja követem. Minden edzést próbálok a legváltozatosabb gyakorlatokból összeállítani, mindig próbálok kicsit jobban teljesíteni, mint az előző edzésen(akár annyival, hogy rádobok egy 1.25-ös tárcsát lehúzásnál, vagy kevesebb pihenőt tartok a gyakorlatok között).


Előtte, abban az 1 hónapban heti 3 napot edzettem.

1.nap felsőtest. Ebben volt oldalemelés, lehúzás, fekvenyomás döntött padon, koncentrált bicepsz.

2. nap az alsótesté volt. Ekkor még nem végeztem guggolást, mert nem tudtam szabályosan csinálni, gyenge voltam hozzá(ma már 45 kilóval meg tudom pakolni a 20 kg-os rudat, és teljesen szabályosan végezni a gyakorlatot-ilyenkor kicsit büszke is vagyok)

Itt volt kitörés tárcsával, lábtoló, combfeszítő, combhajlító, lábemelés csigán. < ugyan ezeket végzem mostanában is, plusz 20-50 kilóval, és hozzáteszek még 2-3 gyakorlatot levezetésképp, mert imádok lábazni, és az utána való érzés, ami 2 napig is eltarthat boldoggá tesz.


A harmadik nap kardióé volt: ugrálókötél, padra ugrás, négyüteműk, gyors gyaloglás gépen.(ma már egyáltalán nincs ilyen nap, csak mint az előző hsz-ben írtam a szabadban sprint)


Jelenleg 61 kg vagyok 178 centimhez.

4 hónap alatt sikerült felszednem 5 kg-t, aminek a fele biztosan izom, a többi meg víz lehet, mert a testzsírszázalékom alacsony.

(Ha nem látnám, nem is hinném el, ha valaki ilyet írna, mert ez tényleg valószerűtlen.)


Eddig is kételkedtem abban, hogy jól csinálom-e a dolgokat, de most elakadtam. Úgy érzem, hogy semmit sem tudok az egészről, valamit mindig rosszul csinálok. Ezt kéne rendbe tenni, lehet felkeresek előbb egy dietetikust, majd egy személyi edzőt, utána egy belgyógyászt, aki elmagyarázza nekem, hogy hogyan is működnek a dolgok. (vagyis majd akkor, ha össze tudok gyűjteni párszázezer forintot. :D addig pedig próbálok élni abból, ami van: az inetrnetből és az emberek tanácsából. )

2014. máj. 31. 14:33
 6/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Sót nem célszerű kerülni, hanem inkább ajánlott. Ha biztosra akarsz venni, akkor vegyél inkább patika sót. ("tiszta só" vagy ilyesmi neveken kell rágooglezni, mert egyébként viszonylag nehéz hozzájutni.)


Fűszerezni szerintem ízlés szerint lehet, külön megkötés nincs. Én ennék a helyedben zsírt is. Edzésekhez jól jön a többlet energia, illetve ha elég a fehérjéd, akkor épülsz is rendesen izomban. Tejet célszerű kerülni mindenféleképpen. Falásrohamot a zsírral remekül le lehet csillapítani és egy idő után már nem olyan intenzitással jelentkeznek!


Sok szerencsét a gyógyulásodhoz! :)

2014. máj. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egy hónap túl kevés ahhoz, hogy kezdőből haladóra váltson bárki is. Férfiaknál is eltart ennél sokkal több ideig amíg egyik fokozatról a másikra váltanak.

Gyakorlatban megcsinálható, de ...... nem a leghelyesebb.


A dietetikusról annyit, hogyha már említetted MinimorRis-t: ő éppen azt szokta kihangsúlyozni sokszor, hogy a mai dietetikusok többsége után nem kell menni, mert ugyanazon a nevezőn vannak, mint az orvosok többsége is, a tudásuk jelentős része téves/lejárt információkon alapszik.

2014. máj. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Asszem már segítettek. Egyetértek a válaszolóiddal.
2014. jún. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!