Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnatok mondani olyan kajakat...

Tudnatok mondani olyan kajakat amik a legkevesbe hizlalnak?

Figyelt kérdés

2014. jún. 21. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a rostosat szereted, bútorlap..

Próbálkozz teljes kiőrlésű lisztekkel, tésztafélékkel, pékáru terén is, fehér húsok..

2014. jún. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hahaha nagyon vicces...

A tesztak alapbol hizlalnak de ne zavarjon

En ilyen zoldsegekre gondoltam..csak kulonfele elkeszitesi modra lettem volna kivancsi mert mar unalmas mindennap ugyanazt enni

2014. jún. 21. 11:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem speciel a maglisztes ételek ilyenek, a kalóriatartalmukhoz képest durván laktatnak, pedig az én testemet elég nehéz becsapni, kalória alapon szokott jóllakni (a zsírosabb ételek jobbak, laktatóbbak, nagyon zsíros étrenddel sikerült fogynom, de most már, feleakkora felesleggel az se elég, trükközni kell).

Persze a zöldségek is kellemesek, bár engem az nehezen lakat jól. Azért van pár tartalmasabbnak ható, a zöldségcurry és ennek a tandori masalás, borsós, paradicsomos, főtt tojásos testvére (egy rendelt ételből kiindulva találta ki a párom, így annak nincs normális neve). Zöldségételekkel egész képben vagyok, az én étrendemben más nem nagyon fordulhat elő ebédre... Nagyon szeretem a zöldségeket. Sokszor azért tojással, némi olajos maggal keverem őket, mert csak zöldséggel és zsírral szinte lehetetlen jóllaknom. Pl. zöldséglepényt hozok össze tojással s ha túl nedves, mondjuk őrölt szezámmaggal (a rántásom is szezámmal van, nekem nagyon bejön)... Elég sok lehetőség van :)

2014. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszonom!:)
2014. jún. 21. 14:46
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Az első vagyok..

Vicces volt? szerintem is!


Kitérve a válaszodra egy kicsit: A tészták alapból hizlalnak, de ne zavarjon..


Hát gratulálok, szövegértés..hogy megy neked?

Mint írtam, TELJES KIŐRLÉSŰ tészta!

Nem azt kérdezted, hogy tudunk-e neked olyan ételek mondani, amik NEM hizlalnak, hanem azt, hogy mik azok, amik LEGKEVÉSBÉ hizlalnak..


És hidd el nekem, a teljes kiőrlésű tészta azok közé tartozik, kicsit olvass utána a dolgoknak.

2014. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

#5 - Szép álmokat neked is.


Ha ez valóban ilyen egyszerű volna, akkor minden túlsúlyos álma valóra válna és lehetne teljes kiőrlésű palacsintákkal meg süteményekkel súlyt veszteni, de ez nincs így. Tehát ne bolondítsuk a fogyni vágyókat.


A legkevésbé hizlaló kaják nyilván a zöldségek és húsok. A zsírokat külön említem , mert ezekkel nyilván okosan kell bánni, nem arról van szó, hogy zsíros bödönöket fogyasztunk egész nap, hanem azzal adunk energiát a szervezetünknek ( és ízt a kajának ) , azzal pedig, hogy zöldségek és húsok mellé használjuk csak nyereségünk van, mert a szervezet nem fog raktározni, így a testzsírtól megszabadulunk.

Ezt egy elég nagy dióhéjban írtam le, de aki jártas ezen a téren, az így is érti ( aki nem , az meg rákérdez ).


Szóval ajánlom, hogy kísérletezz minél többféle zöldséggel és persze dobd őket jó minőségű zsírba/olajba; a fűszerismeret sem árt.

Húsoknál ugyanez.

2014. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azert irtam en is azt mert tudtommal is a zoldsegek hizlalnak a legkevesbe:) es hiaba teljeskiorlesu attol meg hizlalnak..jobban mint a zoldsegek:D

De koszonom h te utolso segitettel :)

2014. jún. 21. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:

A napi eredő kalória bevitel/felhasználás arányát nézd. Ha te olyan életmódot élsz, hogy elhasználsz több kalóriát ami egy kiló fehér kenyérben van, akkor fogyni fogsz napi 1 kiló kenyértől is.

De amúgy alacsony kalória tartalmú ételek: sovány húsok (csirke, marha, pulyka, tengeri hal), zsírszegény túró/natúr joghurt, saláta, brokkoli, káposzta, valamint ahogy írták, lehet enni teljes kiőrlésű termékeket is. Persze nem napi 2 kilót, mert attól hízol. De ha teljesen megvonod a szervezetedtől a teljes értékű szénhidrát tartalmú ételt (zab, tészta, rizs, gabona) nem tesz jót, minimálisan muszáj fogyasztani. Valamint jó minőségű zsiradék is elengedhetetlen egy valóban jó diétában. Lenmag olaj, omega 3. Tojás is mehet, akár sárgájával együtt, nem egy kalória bomba.

Amiből vissza kell venni, az a gyümölcsök óriási cukortartalom miatt), mindenféle vacak zsíros kaja, meg mindenféle cukor tartalmú étel/ital. Valamint a nem teljes kiőrlésű gabonából/zabból, stb.. készült termékek.

2014. jún. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 DaniGame válasza:
saláták azok jók.
2014. jún. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!