Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vegetáriánusok azért nem...

A vegetáriánusok azért nem esznek húst mert sajnálják az állatokat, vagy mert azt hiszik, hogy így egészségesebbek lesznek?

Figyelt kérdés
2007. okt. 18. 21:49
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
94%
Én azért, mert szeretem az állatokat. De gondolom mindenki más miatt... vagy nem. Én ezért.
2007. okt. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ki ezért, ki azért. Én nem vagyok vegetáriánus, szeretem a húst, de nagyon lelkes álatvédő is vagyok. Ez ellentmondás? Lehet. Bár szerintem inkább struccpolitika. Ugyanis valószínűleg azonnal vegetáriánus lennék, amint az általam elfogyasztandó hús miatt nekem kellene megölni egy állatot....
2007. okt. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
80%
Bocs, elírtam: állatvédő
2007. okt. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos én már találkoztam olyan vegetáriánussal aki azért nem evett húst mert sajnálta az állatokat, de csakis bőrcipőt hajlandó használni :-(
2007. okt. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
43%

Én speciel a növényeket is sajnálom, olyan szépek, meg minden, ezért csak fénnyel táplálkozom. Abból is csak mesterséges fényt eszem meg, mert a napot is sajnálom.

:-)))

Marhák!

2007. okt. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
43%

Nem azért küzdöttem fel magam a tápláléklánc csúcsára, hogy magokon éljek! :)


Amúgy jó kérdés. Egy részük ezért, más részük azért. Van, aki mindkettőért. Viszont csak akkor van értelme - szerintem - ha az egészségesebb élet miatt teszi az ember. Bár akkor sem 100%-ig, hiszen az ember mindenevő, így állati eredetű táplálékra is szüksége van (lenne).


Ha azért teszi, hogy ne öljön állatot, akkor marhaság az egész. Az ember már az életvitelével is rengeteg állatot pusztít el nap, mint nap. (Környezetszennyezés, erdők írtása, globális felmelegedés, ruházkodás, stb.) Álszent duma az, hogy ezzel állatot véd.

Csaxólok: a számítógép legyártásával - ami a kedves vegetáriánusok előtt is ott van, és éppen olvassák soraimat - igen sok szennyező anyag került a természetbe, amelybe alighanem több állat is belepusztult. Szóval LE LEHET FICCENNI A NETRŐL, ÁLLATKÍNZÓK! :D

2007. okt. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
87%

Van még egy ok:

Van, aki vallási okból. PL.: a Krisna-hívők.

2007. okt. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim válasza:
40%

"Nem azért küzdöttem fel magam a tápláléklánc csúcsára, hogy magokon éljek!"


Az ember, aki ezt írta beteges.

Ha csak egy állat megmenekül attól, hogy nem eszek meg egy csirkét, már megérte!

Amúgy ne higgye senki azt, hogy az emberek felsőbbrendűek a többi állatnál! Az ember is csak az! Nem felsőbbrendű lény, hanem csak egy állatfaj!

2007. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
86%

Apukám vegetariánus, pedig nem is különösebben szereti az állatokat, csak így jobban érzi magát. Szerencsére nem érzi magát ettől jobb embernek, simán készít sült húst a családnak.


Én inkább azt nem értem, hogy ha az ember is állat (többek szerint), akkor miért nem követheti az ösztöneit? Az oroszlán szíve sem szakad meg az antilopért!

2007. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim válasza:
79%

Az ember tényleg nem több az állatnál. De többet mondok - nem több egyik élőlénynél sem! Így ott a lehetőség az olyanok számára, akik ennyire védik a többi élőlényt, hogy valóban napfényen éljenek. (Tetszett a poén! :D)

Hajrá! Ugyanis azzal, hogy nem esszük meg a csirkét, helyette rengeteg más dolgot megeszünk (gabona, zöldség, stb.), és így azokat pusztítjuk el, okozunk neki kárt. Amikor a kenyérhez aratják a gabonát, akkor milliárdszám ölik a búzát. Ez nem zavarja a kedves vegetáriánusokat? (Vagy a növényeknél többek vagyunk, csak az állatokkal vagyunk egy szinten?)

Ugyan nem szólok bele, hogy ki mit eszik, de szerintem éppen az a beteges, aki nem fogadja el, hogy ő a természet része. (Ott pedig csak az számít, hogy ki az erősebb. És az erősebb megeszi a gyengébbet. Úgy pár milliárd éve így megy ez, ha valakinek ez nem tűnt volna fel.)

Ja, és csak segítek: a csirkét tenyésztik. Abból a célból, hogy megehessük. Ha nem tenyésztenék, nem lenne ám ennyi! Nem gyanús?

Olvtársunknak pedig igaza van. Az nem zavar, hogy a számítógéped miatt több állat is elpusztul? Gondolom autód is van. Arról is "le lehet ficcenni"! Járj gyalog, meztelen, és egyél napfényt! :D

2007. nov. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!