Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ramadan idejen hogyan tudja...

Terminator888 kérdése:

Ramadan idejen hogyan tudja megorizni eronletet, erejet, allokepesseget - aki betartja a szabalyokat - ha pl. biztonsagi or, avagy fizikai melos?

Figyelt kérdés
Mellekesen erdekel olyan is, hogy az agyoncukrozott tea napkozben, avagy pl. gyuros italok, tej, egyeb folyekony dolgok tilosak-e?

2014. júl. 25. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, hogy hogyan képesek tartani a dolgot, az evés az még hagyján, de ivás nélkül.. Én Ausztriában dolgozom egy gyárban egy török pasival, iszonyú meleg volt múlt héten és már majdnem elájult, hogy nem tudott egy kortyot sem inni, ráadásul múlt héten délutánosok voltunk és ha jól emlékszem, kb. 9 óra körül ivott és evett először.. Mindig attól féltem, hogy össze fog esni..
2014. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Vizet inni legalabbis szokas.

A tobbi italban mar elteresek vannak.

Enni meg ugye este cask - bar egyes fanatikusoknal egesz ido alatt nincs eves.


Azonban pontosan nem tudom melyik iranyzatnal mi...

2014. júl. 25. 16:34
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Ugyan már! Semmilyen folyadék sem megengedett. Semmi. Tudok olyanról, hogy valaki a nyálát is kiköpi, ugyanis a garathoz nem érhet semmi ami táplálék vagy folyadék.


Óriási erő a hit. Láttam már útburkolatot készítőket, építőmunkásokat böjtölni, végigcsinálták.

Általában a más vallású ember számára tűnik lehetetlennek. Én is azt hittem, hogy nem fogom kibírni - és nagyon szépen ment! Van egy-két holtpont de az csak a kezdetben van. A szervezet tisztul, eltávozik a méreganyag és mégsincs kiszáradás. Persze hozzátenném, csak egészséges emberek böjtölhetnek!

Nekem először azért volt nehéz, mert új muszlim vagyok, azaz nem az iszlám világba születtem bele, nem ezen nőttem fel, a test nem tudta kezdettől megszokni (ugyanis kb 14 éves kortól kell böjtölni, azt is csak fokozatosan, nem szabad hirtelen) és nem is ilyen környezetben voltam, vagyis mindenki evett körülöttem.


Sikerülhet minden, csak fejben kell rákészülni..

Tehát: nincs semmiféle trükközés, semmi olyan, hogy víz vagy cukormentes ital. Ez marhaság.

A böjt az iszlámban előíratott, nagyon fontos dolog.

Aki végigcsinálja, az jól jár. Nem mindenki becsületes benne, Isten (azaz Allah) látja, hogy ki az aki netalán csal, de utóbbi nagyon kevés emberre jellemző.

Ramadán ünnep. Egész hónapos. Lassan vége. És lassan a mai böjtnapnak is vége in shaa Allah.

2014. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fanatikus az, aki betartja a vallásának egyik fő alappillérét. Minden muszlim böjtöl (kivétel az akit mondtam, de xy feltételek vagy más módok is vannak, pl szegények etetése, ha nem lehetséges a böjt: adott nap kihagyása adott számú szegény etetése)

Abszolút nem vagyok fanatikus azért, hogy ami minden muszlimnak előíratott, azt megcsinálom. Láttam már fanatikust, de az nem itt látszik.

2014. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudja megőrizni, legyengül. Iszlám országokban ilyenkor kevesebbet dolgoznak. Máshol szabadságot vesznek ki legalább a hónap egy részére.

Nehezen, de kibírják és túlélik a hosszú, forró napokat, hogy nehogy pokolra kerüljenek. A hit nagyon sok mindenre képessé lesz. Aztán eljön az este, és akkor bepótolják az egész napos éhezést-szomjazást.

2014. júl. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak az sem lesz olyan ngy dőzsölés, mert azt is ésszel kell csinálni. A gyomor "összeszűkül" és kevesebbet igényel egy hét után legalább - tapasztalat. Persze, hogy lehet szabadságot kivenni, vagy rövidebb munkaórában dolgozni, de akkor is a munkát el kell végezni. Nem áll le az élet.
2014. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem tapasztalta az nem tudja. Az anyagi forrásokból talán csökken az energiabevitel, máshonnan viszont nő...

Volt már rá példa hogy bármiféle vallási indíttatás nélkül mentem el naphosszakat túrázni, a nyári hőségben, víz és élelem nélkül. És lám itt vagyok, és nem a mentők hoztak vissza helikopterrel ha nem a két lábam. Sok mindenre képes az ember ha akarja.

2014. júl. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nos, koszonom a valaszokat.


Kedves tegnap 18:37.

Fanatikust ugy ertettem, hogy hallottam olyanokrol, akik az idotartam alatt este SEM esznek.



Olyanokkal viszont szemelyesen is talalkoztam, akik napkozben is isznak - igaz cask vizet (enni ok sem).

Azt nem tudom hany alkalommal es van-e kivaltas (ez eleve uj informacio volt, hogy lehet olyat).

Ez mekkora mervu kihagasnak szamit?

2014. júl. 26. 17:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki már egy korty vizet iszik, annak már egész napra tehát aznapra érvénytelen a böjtje, utána már nem számít, hogy mit csinál, már ha szándékosan ivott. Hiába folytatja, hogy csak egy korty, semmis az egész. Ezért ódzkodnak jópáran fogmosástól böjt alatt (hajnalhasadtától naplemente utánig), mert ez a legsanszosabb, hogy ekkor vizet nyel az ember és nagyon félnek, nehogy még csak véletlenül is legördüljön egy-egy csepp.

Aki Maghreb után sem vesz magához táplálékot, az az illető egy teljes hónapig nem eszik semmit? Nem értem és nem hallottam még, valaki írja meg, hogy ki az, aki egy hónapig éhezik. Az iftárt kihagynák? Érdekes, írd le, kérlek, hogy ezt honnan hallottad, nem ismerhetek minden irányzatot. Köszönöm.

2014. júl. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!