Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most gyógyulok az anorexiából....

Most gyógyulok az anorexiából. Többet eszem de még így sem hízok. Mintha a testem egy picit se tudna hízni pedig úgy hallottam aki éheztette a szervezetét és utána újra eszik normálisan az könnyen felszed magára. De nekem ez nem sikerül. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
164 centi vagyok, 39-40 kg, lány, 12 éves izmosabb felépítésű vagyok, de persze ez nem látszik az anorexia miatt

2014. aug. 27. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel nem ettél eddig, a pajzsmirigyed leállt, az anyagcsere-folyamatok szinte leálltak, csak létfenntartás van, sok idő kell a testednek, mire újra hozzászokik az ételhez, a bélbolyhaid is kilehetnek, nem tud a táplálék felszívódni.
2014. aug. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szintiszoli123 ***** válasza:

1) Csak szép lassan emeld a kaját (tudom, relatív, hogy ez kinél mit jelent), hogy a tested ne zavarodjon meg és ne kezdjen mindent ész nélkül raktározni.

2) Az emésztőrendszer kajahiányos állapotban eléggé tönkre tud menni. Idő kell, amíg helyrejönnek a bélbolyhok (3-6 hónap) és javul a felszívódás. Nincs kizárva, hogy a kaja nagy része most csak átmegy rajtad, anélkül, hogy felszívódna. Idővel ez jó eséllyel javulni fog. Sok energiát felemészt, míg a test helyrehozza, ami éhezés alatt tönkrement. Nálam is így volt.

2014. aug. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!