Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi napraforgó olaj egészsé...

XxDarkxx kérdése:

Mennyi napraforgó olaj egészségtelen?

Figyelt kérdés

CSAK olyan válaszokat szeretnék, amelyek megalapozottak, NEM egyéni elképzelések!

Hidegen sajtolt olajról van szó, tehát oldószer mentes.

Leginkább a "nagy mennyiségű" omega 6 tartalma miatt kérdem. (Most napi 30g-ot fogyasztok teljes értékű tömegnövelő étrendben)



2014. okt. 20. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
200g-ig mehetsz el
2014. okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

A "nagy könyben" javasolt omega 3:6 arány 1:5-höz (inkább 1:3 jobb lenne, de vegyük a legrosszabb eshetőséget).

30 gramm napraforgóolajjal beviszel 20 gramm omega 6-ot és 0 gramm omega 3-at.

20 gramm omega 6-ot 100 gramm omega 3-al tudsz kompenzálni. A legjobb omega 3:6 arányt a lenolaj tudja (5:1). 100 gramm omega 3 zsírsav 200 gramm lenolajban van, amivel beviszel újabb 20 gramm omega 6-ot, amit még nem kompenzáltál. Kicsit gebaszos, nem?

Valszeg ezért mondják, hogy a napraforgóolaj szar!


Heringolaj 3:6 profilja 10:1, ha esetleg milliomos vagy.


Persze, még így is előrébb vagy, mint mások, hiszen "A legtöbb amerikainál ez az arány (omega 6:3) 20-50 az 1-hez".


Szerintem az 1:5 arány soha, semmilyen körülmények között nem volt tartható az evolúció során. Egyszerűen nincs olyan zsíradékforrás az ember környezetében (még az érintetlen természetes környezetében sem), amivel tartani tudná az 1:5-öt. Lehet, hogy orvosilag az lenne a tuti, de, hacsak nem kizárólag lenolajon élsz, ezt lehetetlen elérni. Vagy csak én néztem valamit nagyon félre, amikor kutakodtam. Cáfoljatok meg!


Tehát, ha a 1:5 alatt már minden rossznak számít és gyulladást, meg egyéb nyavalyákat okoz, akkor semennyi napraforgó olaj nem egészséges.

2014. okt. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Azt tudtam, hogy a napraforgóolaj omega 3-mat nem tartalmaz. De tényleg ilyen sok omega 6 van benne?


A lenmagolajról én már láttam olyat is, hogy 1:3 arány és olyat is hogy 1:5. Na mind1, a lényeg, hogy az tuti egészséges. Csak drága... ezért akartam kiegészíteni napraforgóval. De akkor nem nagyon érdemes.


Valamivel muszáj bevigyek zsírt, mert az étrendem vagy 20g-ot tartalmaz csak. Szóval a leginkább költségkímélő megoldás gondolom a lenmagolaj.

2014. okt. 20. 17:07
 4/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

Jaja.

De, ahogy írtam is, szerintem az 1:5 teljesíthetetlen, hacsak nem lenolajjal fedezed a teljes napi bevitelt. Azt pedig nem mondtam, hogy aki 1:5 alatt táplálkozik, az irgalmatlanul megpusztul, mert akkor nem sokan maradnánk életben.

Az állati zsírok is aránylag jó mutatókkal rendelkeznek valamint ott van még a hidegen sajtolt repceolaj. Ezek mind 1:10 körüliek. Szerintem 1:10-be se halna még bele senki.

Az én bevitelem is 1:10 körül van. Volt már sokkal rosszabb is.

Kb. 1 éve krónikus vállgyulladásom volt. Hiába pihentettem, hiába kenegettem meg szedtem a gyulladáscsökkentőt, nem akart rendbe jönni. Már aludni sem tudtam tőle. Jött a doki, hogy "hát akkor műtét". A dokit azóta nem láttam.

Akkortájt sok földimogyorót ettem (híresen szar benne az 3:6 arány.

Elhagytam a földimogyorót, visszavettem a tejtermékekből és a gluténból. Kellett 2-3 hónap, de a vállam rendbe jött. Gyógyszer nélkül.

Van direkt összefüggés? És, ha igen, melyik összetevő volt a bűnös? Nem tudom.

Mindenesetre, ha az embernek valami baja van, legalább tudja, hol keresgéljen.

2014. okt. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a tökéletes megoldást. Hátha valaki mást is érdekel :)

Olívaolaj és lenmagolaj. Az olívaolaj 75%-ban Omega 9-et tartalmaz, ami egyszeresen telítetlen zsírsav és nem írnak róla semmi rosszat. 9% körül tartalmaz Omega 6-ot.

Lenmagolajjal párosítva szerintem a legjobb megoldás.

2014. okt. 22. 20:57
 6/6 akarkizoltan56 ***** válasza:

a tul sok napraforgo olaj egeszségtelen.

:)

2015. dec. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!