Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vékony voltam mindig, de most...

Vékony voltam mindig, de most egy új munkahely hatására úgy érzem tovább fogytam, pedig nem volt már miből. Van olyan ötletetek, ami bevált nektek, amitől hízni lehet tartósan?

Figyelt kérdés

Sosem voltam 50 kg. 161 cm vagyok. Azt mondták, majd, ha szülök megváltozik a testem... van egy 5 éves fiam és semmi. Akkor mondták, majd figyeld meg 30 után... betöltöttem a 30-at és semmi. 3 hónapja dolgozom egy helyen, ami tényleg csak a talpalásról, stresszről szól. Nemhogy ebédelni nem tudtam, de szinte egész nap nem ettem semmit, mert nem volt rá idő. Néha-néha bekapni egy pár falatot és kész. Teljesen kimerültem, belefáradtam, mindenem fáj. Felmondtam és úgy döntöttem össze szedem magam. De hogyan kezdjem? Olyat ne írjatok, hogy éjjel csoki, meg csak a zsíros kaják, mert bármit, bármikor megeszem, de tényleg, tábla csokival alszom el és mégsem.

Nehezítő körülmény, hogy dohányzom.


2014. nov. 10. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Sportolj.
2014. nov. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Fiatal lányként utáltam sovány lenni! Próbáltam én is este a mézes tejet stb. Semmitől nem híztam meg.

Ebben az állapotban csak egy maradt, elfogadni magam. Nem volt egyszerű. Aztán annak szemében, aki szeretett, szépnek láttam magam. Szülések után tényleg híztam, nekem sikerült. De a kulcs ott van, amit előttem írtak, hogy sportolni kell! Ha más nem, de izom jön föl rád, és nekünk szerencsénk van, mert gyönyörű szálkás izomzatunk lesz rögtön! :)Eljártam ezdeni és utána olvastam a táplálkozásnak... a fehérjék segítenek az izomépítésben. De délelőttönként nyugodtan fogyaszthatsz szénhidrátokat, hiszen az agyadnak, a szervezetednek szüksége van rá... De ne "gyúrj" a hájra, ne azt akarj felszedni! Legyél izmos, gyorsan meglátszik majd rajtad és dögös leszel!

És, ha tudod, tedd le a cigit! Lehet, attól is hízni fogsz egyébként! :)

2014. nov. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Milyen sport a jó a vékonyaknak? Ami nem fogyaszt? Itthon végezhető feladatok is vannak? Guggolás ilyesmi? Vagy rögtön edzőterem?
2014. nov. 10. 10:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Hízni csak akkor fogsz, ha eszel is. A sport meghozza az étvágyat is. És sportolni bárhol. bármikor lehet. A cigit meg felejtsd el.
2014. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

A sport nem fogyaszt, hanem harmónizál. Azt fogyasztja, aki kövér. Te hízni fogsz. De tényleg egyél! A tipikus kondikaja a csirkemell rizzsel. A testépítők néha már nagyon unják, de akkor is eszik napi ötször, mert hatékony. Egyél zöld salátákat is, meg gyümölcsöt. Igyál. Teát, ásványvizet. Az edzőterem nagyon jó, mert van mindenféle gép, meg súlyok, az egész testedet jól át tudod edzeni. Egy fél órás futás is jó lehet, de az elején túl sokat ne fuss szerintem, inkább erősíts. Kérj segítséget az edzőtől, vagy keress rá ilyen témájú honlapokra.

Egyszer láttam egy újságban egy ilyesmi rovatot, hogy kit hogyan formáltak át edzéssel. Általában persze mindenki fogyni akart. De volt egy lány, rettenetesen sovány volt, elkezdett edzeni és a képek nagyon meggyőzőek voltak. Rettentő csinos lett utána, és a kedve is jobb lett. Előtte elég beesett arca volt, utána helyes mosolygós lett. Lehet a mozgás hatására a stressz is jobban tűrnéd... mert hát ugye azt kikerülni nem nagyon lehet.

Sok sikert!

2014. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

"Van olyan ötletetek, ami bevált nektek, amitől hízni lehet tartósan?" - Igen. Kalóriatöbblet. Garantáltan hizlal.

Hogy ez kinél mennyi, az változó. Ha nem bírsz többet enni, dúsíts! Kis térfogatba sok kalória! Gondolom, van ötleted, mely ételekkel oldható ez meg.

2014. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olajos magvak, dohányzás elhagyása, stressz-életvezetés pozitívan.
2014. nov. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint nagyon oda kellene figyelnem sport-étrend-nem dohányzás ügyben. Megpróbálom rávenni magam, csak nehéz, amikor munkaidőben még a mosdóba is csak futva lehet menni-jönni, mert annyira nincs időd semmire. 10-12 óra talpalás van (az más sport nem?)

Stressz: az van. Igaz most mondtam fel a melóhelyen, mert már sok volt. :(

2014. nov. 11. 08:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért ez alkat kérdése is. Én pasi vagyok, 161 magas, 55 kg. 10 éve még a cigit is letettem, de semmit sem híztam. Pedig ha egy fogyókúrás látná, mit összeeszek, feldobná a talpát. Mindennek ellenére én is azt tudom tanácsolni, hogy a cigit tedd le. 10x jobban bírod majd a strapát.
2014. dec. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!