Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mark Bittman szerint, Nincs...

Mark Bittman szerint, Nincs szükségünk állati eredetű termékekre, ez valóban így van?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Most már tényleg kezdek összezavarodni az étkezéssel kapcsolatban.Az egyik ezt a másik azt mond ennek ez az egészséges a másiknak meg más.Pl az utóbbi időben le szoktam sok dologról,chipsek,üdítők,csokik,most a péksüteményekről,süteményekről és a kenyérről próbálok leszokni.De az egyik azt mondja a vegetáriánus az egészséges a másik azt mondja a paleo az egészséges,a harmadik azt mondja kenyeret ehet de húst ne egyek,a másik azt mondja húst ehetek de kenyeret ne,akkor van aki azt mondja szükséges a hús a szervezetnek a másik meg azt mondja a hús teljesen felesleges,akkor most mi van.


2014. dec. 9. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem anno a vércsoport diéta vált be.


A sok mű chips, üdítő, fehér lisztes péksüti nem jó. Egyél teljes kiőrlésű kenyeret, sovány húst és bármit ami nem mű kaja.


Azon kívül meg amit szeretsz.. és véletlenül se akarj kiigazodni, mert rájössz, hogy levegőt se vehetnél, hiszen az se egészséges.. de szerintem ettől még nem fogod be az orrod, hogy ne kapj levegőt.


Jó étvágyat :)

2014. dec. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hülyeség, ugyanis a fogunk mindenevő, az ősember sok húst is evett és azt kell ennünk, amire az evolúció alkalmassá tett. Pont !
2014. dec. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ma 22:54


A gabonafajtákból a teljes kiörlésű a leg veszélyesebb,tudom,hogy diétákban azt írják elő,de a glutén is az egyik legnagyobb ellenség pluszban még a kenyérben.Én úgy hallottam hogy a vércsoport diéta sem százas.

2014. dec. 9. 23:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Értsd meg: Ne akarj tökéletes lenni pls. Ugyanis nem tudsz. Az életnek vannak részei amik túl bonyolultak ahhoz, hogy teljesen megértsük őket.

Sokszor abba kutyulódok bele, hogy rengeteg adatot gyűjtök. Az a fajta vagyok akinek egy műszaki cikk vásárlása hetek kérdése, mert végignézem a netet, megtudom hogy mit jelent hogy a vasalóm bal bütykén a 10. gomb elállítódott és ez egy háztartási cikk vásárlásnál is gond. Kajánál viszont rájöttem, hogy nem akarok belehülyülni, tehát eszem azt ami az edzéshez elő van írva és kalap kabát.

Azt is mondják, hogy a sárgájában a koleszterin káros, meg azt is mondják, hogy kell a koleszterin és az különben sem a káros, merthogy kétfajta van belőle. A vitamin is nagyon kell a szervezetnek, mert pusztán egyetlen vitamin teljes hiányától meghalhatsz, de az is rossz, ha túlszeded őket. Különben sincs egy egységes, mindenki számára hiper-szuper diéta.


Egyél lehetőség szerint vegyszer és adalékanyag mentesen. Ha ennyit elérsz akkor már az emberek nagy részénél jóval többet tettél magadért. Egyél -ha emlékszel mit szerettél gyerekkorodban akkor lehetőleg azt- és figyeld a tested reakcióját... ami most elmondom: nem lesz statikus. Vannak kisebb ciklusok amik az évszakokhoz köthetőek (pl. télen a D vitamin hiány és a hideg miatt) és vannak nagyobbak, amik más okból adódnak.


Vércsoport diétából pl. ehetnék tojást, csirkehúst, de mindkettőre allergiás vagyok (egyébként a könyvben is le van írva, hogy vannak kis, egyéni eltérések) Pár ezer Ft-ért csinálnak egyéni ételallergia vizsgálatot mindenféle szurkálás meg tapasz nélkül.

Ezen kívül van egy kicsit alternatív módszer. Keresd úgy, hogy anyagcseretípus mérés metodic.

2014. dec. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!