Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit jelent az ha sokszor nem...

Mit jelent az ha sokszor nem bírja a gyomrom az olajos ételeket?

Figyelt kérdés
OLajban sült lángos, olajos hal, ezek kivégeznek, de lassan már mindent zsírral főzök, mert attól nincs bajom, az olajtól meg igen. Miért van ez? Nem az olaj az egészséges?

2014. dec. 17. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Az olaj NEM egészséges, a zsír sokkal inkább.
2014. dec. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az olajtól nekem is megy néha a hasam. Ezt én "ki is szoktam használni" ha szükséges. Ezzel mindenki így van. Az olaj ilyen. Nem olyan régen még a zsírtól kellett nagyon meghalni :S
2014. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

A zsírtól sosem kellett meghalni, csak néhány betegségiparos cionista orvos söpredék bekamuzta. Birkucik meg elhitték, gondolkodni vajon luxus? Néha úgy tűnik nekem.


Olaj az általában nagyon ócska. Kivéve a kókuszé, mert az majdnem olyan mint az állati zsírok. Amúgy lángos.. speciel a tömény búzaliszt sem biztos, hogy olyan emésztőrendszer barát :))

2014. dec. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ok, a lángos egy szélsőséges példa volt, nincs benne a napi étrendembe.

Mikor terhes voltam, hánytam az olajos ételektől, kerültem is nagy ívben. Azóta egy kissé érzékenyebbé vált a gyomrom, nekem nem megy a hasam a tőle, hanem begörcsöl, puffadok, leáll az emésztés, és koplalhatok 2-3 napig, hogy helyreálljon. Próbáltam már sokféle olajat, házi hidegen sajtoltat, repceolajat, olívaolajat, na kókuszolajat azt még nem. Arra gondoltam, nem-e valami epeprobléma vagy ilyesmi.

2014. dec. 17. 14:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Hallottam már ilyet, hogy valaki nem bírta az olajat. Jó alternatíva lehet neked a kókuszzsír, baromfi zsír.
2014. dec. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha epeprobléma lenne, akkor az állati zsírokkal is gondod lenne.


Kókuszzsír epe nélkül is könnyen felszívódik amúgy, hiszen olyan zsírsavakból áll, amik többnyire emésztés nélkül is már felszívódhatnak. Főleg, ha eleve emulteált formában visszük be.. akkor nagyon király dolog :)


Egyébként az epeproblémák sokaknál azért alakulnak ki, mert hogy, hogy nem elfelejtenek zsírt enni. Csakhogy az epénk nem arra lett kitalálva, hogy ne ürüljön. Az epe az epehólyagban sűrűsödik, vár az ürülésre. Na de nem várhat örökké.

2014. dec. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mondasz valamit! Mert amúgy világéletemben utáltam a zsíros kajákat, lehet tényleg nem sok zsírt vittem a szervezetembe, csak mostanában kezdtem inkább a zsírt előnyben részesíteni. Nekünk most van házi mangalica sertészsírunk, remélem az jó azért, de a kókuszzsírt mindenképpen ki fogom próbálni!
2014. dec. 17. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!