Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet gyomorbántalmam enyhén...

Lehet gyomorbántalmam enyhén lúgos víztől?

Figyelt kérdés

Kb 3 napja mizse vizet iszom, ami enyhén lúgos ugyebár, és azóta nagyon sok gázt termel a szervezetem, és a székelési szokásaim is megváltoztak.

Nem tudom, hogy ez lehet-e a lúgtól. Nem azért vettem, mert Ph-s terveim voltak, hanem mert ez a legolcsóbb.

És ha ez a lúgtól van, akkor ez most jó vagy rossz?



2015. jan. 3. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy a lúgos víztól legyen, mert olyan kicsi a pufferkapacitása, hogy azt messze ellensúlyozza a gyomorsav. Ha "sok gázt termel a szervezeted", az sokkal inkább valamilyen gáztermelő bélbaktériumra utal. Nem lehet, hogy nem steril a víz és valami nem kívánatos baktériumhoz jutottál hozzá ?
2015. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Áhh, a Mizse víz sima ásványvíz, alig lúgos, 7,5-ös PH, szinte nincs is jelentősége.


Akkor tudnám a szitut elképzelni, ha valami masszív gyógyvizet iszogatnál, de a Mizse nem az.


Biztos nem attól van.


Mást nem ettél?

2015. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nem.:/ Ezért is fura.

De köszönöm a gyors válaszokat:)

2015. jan. 3. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!