Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Béta karotin vagy A-vitamint...

Béta karotin vagy A-vitamint szedjek? Mi a különbség?

Figyelt kérdés

Utánaolvastam mindkettőnek és megtudtam hogy a béta-karotin az A-vitamin provitaminja, ami azt jelenti, hogy a szervezet - szükségleteinek megfelelően - maga állítja elő belőle az A-vitamint a májban. Igen ám - de sehol sem írják meg, hogy akkor melyiket fogyasszam? Én béta-karotint azért szoktam szedni, hogy nyáron ne égjek le és télen meg ha párszor szoliba megyek - akkor ne károsodjon annyira a bőr.

Viszont ha béta karotinból A-vitamin lesz a szervezetben, akkor tulajdonképpen mindegy hogy a-vitamint vagy béta-karotint szedek??? Vagy a béta karotinnak más a hatása?

Ez azért fontos, mert tényleg könnyen leégek és a jelenlegi multivitaminomban van A-vitamin de béta karotin nincsen. Tudni szeretném hogy kell-e mellé szedni béta karotint is.

Köszönöm



2015. jan. 15. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A vitamintol nagyon is leegsz.
2015. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyél meg naponta 1 középméretű sárgarépát. Persze ez nagyon "parasztos primitív" hozzáállás, de célravezetőbb, mint a vitamin tabletta szedés.
2015. jan. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A béta-kaotint nem lehet túladagolni, maximum jó sárga lesz a bőröd, ha sokat szedsz.

Az A-vitamint ezzel szemben túl lehet adagolni, ami kismamák esetén pl. különösen veszélyes.

2015. jan. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor megpróbálok sárgarépát enni - ez egészségesebb. De ettől még mindig nem tudom hogy egyébként ha A- vitamint szeretnék a szervezetembe juttatni (és mondjuk nem sárgarépa formájában) akkor tulajdonképpen mindegy melyiket fogyasztom? Azt olvastam hogy írtátok - az A-vitamint túl lehet adagolni. De ha multi-vitaminban van akkor gondolom megfelelő mennyiségű. Szóval gyakorlatilag mindegy hogy a-vitamint vagy béta karotint szedek?
2015. jan. 19. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!