Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aktiv lett a bélgyulladásom,2...

Fütyicukor kérdése:

Aktiv lett a bélgyulladásom,2 szer mütöttek már. Most probálom pihentetni pár napot a beleket. De már nagyon éhes vagyok alig birom. A kaukázusi kefir jó szerintetek? Vagy inkább birjam ki és ne egyek semmit?

Figyelt kérdés

2015. jan. 19. 14:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tápszert iszogatom csak,kortyonként azt is...
2015. jan. 19. 14:56
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja és van itthon bébiétel,azt megehetem?
2015. jan. 19. 15:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Én gyulladáscsökkentő kajákat javasolnék.


Nyilván lesz egy csomó minden amit nem fogsz így sem bírni. Tejtermék csak gyulladásfokozó, pechedre.

2015. jan. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja, a tejtermékeket jobb ha elfelejted.
2015. jan. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mondanátok pár kaját sztetek mi a jó?
2015. jan. 19. 15:22
 6/13 A kérdező kommentje:
Laktózt nem birom..de a kefirt azt igen,és arra azt mondják hogy jo gyulladásra is.
2015. jan. 19. 15:23
 7/13 anonim ***** válasza:

És olyan emberek mondják ezt, akik így gyógyítanak gyulladásos betegségeket, vagy olyanok akik igazából semmit sem tesznek, csak hangoztatnak valamit amit bemagoltak? De még soha senkit sem gyógyítottak meg az elméletükkel. Itt a különbség, ezt te tudod eldönteni.


Zöldségeket, húst, tojást ehetnél.


Biztos nem fogsz mindent bírni aktív állapotban, de ezek legalább természetes ételek. Fűszerezéssel óvatosan, de itt is te tudod mit bírsz.


Zsírral kellene tápanyagokat bevinni, zsíroldékony vitaminokat és ugye energiát, zöldségekkel mikrotápanyagoakt, bélflórád számára is hasznos rostokat. Húsfélével (nyilván nem adalékanyagokkal szétmérgezett) pedig az esszenciális fehérjéket, egyéb tápanyagokat pótolhatod.


Gyógynövények között nézhetnél mit szoktak ilyenkor használni, én nem gondolom, hogy egy kis kamilla tea segítene, de kutatni érdemes, jobbat úgysem tehetsz.


És jobbulást kívánok


Kb. valami ilyesmi úton kellene javulnod, majd lehetőleg meggyógyulnod vagy a lehető leginkább tünetmentesednek

[link]

2015. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

aktív lett a gyulladásom?

ez azt feltételezi hogy krónikus gyulladásban szenvedsz, crohn beteg vagy vagy colitis ulcerosás.

ha tápszert is kaptál, akkor crohn beteg.


nekem a bébiétel használ, de azt csak azért eszem hogy egyek normális kaját is.

egyébként kukoricapelyhet eszek, ha lehet sima sósat.

tej ivás betiltva, főleg a laktóztartalmú készítmények.

normaflore napi háromszor.

tafedin tea szintén napi háromszor.

2015. jan. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És életed végéig kukoricspelyhen élsz? Mert már másképp hogy mondjam,vagy csak ha aktiv a betegséged?
2015. jan. 24. 10:08
 10/13 anonim ***** válasza:
nalam a fellangolasnal a husleves csuszott le csak (javaslom teszta nelkul.) probald meg a gaps, vagy a scd dietat, en az elobbit csinalom, sokat segitett, ok kifejezetten javasoljak a huslevest. en nagyon szkeptikus voltam, de nem veletlen ajanlom most. Ha van kerdesed, vagy kell segitseg receptekhez, irhatsz nyugodtan! Jobbulast!
2015. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!