Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Halolaj kapszula mivel helyett...

Halolaj kapszula mivel helyettesíthető?

Figyelt kérdés

Szeretnék esszenciális zsírsavakat bevinni a szervezetembe, de a halolaj kapszulától egyszerűen undorodom. Egyébként sem szeretem a halat, és amikor beveszem a kapszulát és "visszaböfögöm" azt a halszagot, azt nem bírom elviselni.

Tehát a kérdésem, hogy milyen alternatíva létezik?



2015. jan. 21. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Lenmagolaj kapszula! Dm-ben is van.


Vagy sima lenmag vagy chia mag olaj. Bioboltokban szokott lenni.

2015. jan. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
A lenmagolaj nagyon jó. Egyébként halolajkapszula és halolajkapszula között is óriási különbség van, gyártók és minőség szempontjából. Ha esetleg csak egyfélét próbáltál ki, és azzal szereztél rossz tapasztalatokat, érdemes másikat is kipróbálni. A kínait pld. szerintem eleve el kell kerülni, olcsó, de ki tudja, miből van egyáltalán. A drágábbak (izlandi, norvég, kanadai)egészen más minőségűek, esetleg ezek közül kellene valamit kipróbálni.
2015. jan. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szintiszoli123 ***** válasza:

Én sem olcsóbbakon sem drágábbakon nem érzem a halszagot, de ezzel rajtad még nem segítettem.

Ha lehet hinni a netes írásoknak, a test képes ALA-ból (lenmag) EPA-t és DHA-t (halolaj) szintetizálni, de ennek mértéke és hatékonysága vitatott. Google!

Ha van alternatíva, akkor ez az.

2015. jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Valóban olcsóbb fajta volt, kipróbálok akkor majd másikat is. :)
2015. jan. 21. 16:21
 5/7 anonim ***** válasza:

én a lányomnak a gyerek omega3 rágótablettát veszem és tuttifrutti íze van.

imádja.

2015. jan. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szintiszoli123 ***** válasza:

Most én is halszagot böfögtem vissza :) Pedig ez jófajta kapszula.

Szerencsére engem nem zavar a halszag. Viszont így lehet, hogy a drágább kapszula sem lesz megoldás.

2015. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:)) Hát igen... engem sajnos borzasztóan zavar. Jó, tudom, nem kellene ennyire finnyásnak lennem, de nem tehetek róla.


(azért megnéztelek volna, amikor böfögsz egyet, megérzed rajta a halszagot, és eszedbe jut az a GYK-s kérdező, vagyis én... :D)

2015. jan. 22. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!