Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért eszem folyamatosan?

Miért eszem folyamatosan?

Figyelt kérdés

15/L

150 cm vagyok körülbelül és több, mint 50 kg és ez rajtam eléggé meglátszik mivel alacsony vagyok.

Folyton eszem, de tényleg és nem tudom miért.A suliban még nincs gáz, mert ott nincs túl sok idő enni.Viszont amint hazaértem elkezdek enni vagyis inkább zabálni.És azon kapom magam, hogy nem vagyok éhes már tele ettem magam, de ilyenkor jön a "na még egy kicsi belémfér" mondat.És nem tudok leállni és a legrosszabb, hogy mindig este eszem.Nagy lelki problémáim nincsenek, mert tudom sokan azt mondják általában az a háttere.Kérlek segítsetek!!


2015. jan. 22. 22:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Sokszor már a rosszul létig eszem magam.De az a baj, hogy amint elmulik újra kezdem pedig tudom nem lesz jó vége.
2015. jan. 22. 22:07
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is 150 cm vagyok nem eszem sokat 50 kg felett vagyok, de sportos. A baj az, hogy kényszeresnek érzed az evést, mért érzed úgy hogy ha többet eszel, mint ami jólesik az jó? Nem fáj utána a hasad? Próbáld az előnyeit szuggerálni hogy ha nem ennél, hogy állnának rajtad a ruhák, milyen pasikat kaphatnál meg, stb. De egy gasztroenterológushoz is elmennék a helyedben, mert lehet kezdődő hormonzavar is, ha nincs lelki ok. Illetve a sok evéstől is kialakulhat később többféle betegség. A macskáknál van olyan pikának nevezett betegség hogy ész nélkül midnent megeszik, lehet, hogy az emésztéseddel valami nem stimmel.Addig is legalább sportolj, hogy kevesebb legyen a felesleg. Midnen fejben dől el.
2015. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Illetev sajnos tudatalatt a szeretethiány is lehet evéssel kompenzálni, neked kell tudnod, hogy biztosan nincs-e ilyen lelki háttér.
2015. jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!