Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van ennyi kövér gyerek?...

Miért van ennyi kövér gyerek? A szülőket ennyire nem érdekli hogy csipszel kólával tömik magukat?

Figyelt kérdés
2008. aug. 22. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:

A szülők adják nekik.

Ha a gyerekekkel soha nem kóstoltatnák meg ezeket, két pofára zabálnák az egészséges ételeket. De most az van, hogy ha megeszed a brokkolifőzeléket, jutalomként kapsz csipszet...

2008. aug. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Nem csak a zabálás a gond. Mit gondolsz hány testnevelés óra van tantervileg ma az iskolában egy héten? Nem mozognak egyáltalán.

De azért legyen nekik büfé a suliban amit éppen most próbálunk megreformálni, hogy ne chipset, csokit kólát áruljanak. legyen nekik italautomata ahol kávét, kapucsínót, kakaót vesznek. Legyen ilyen másik automata ahol veszi a kólát ha épp nem a büfében. Aztán a csoki és túrórúdi automata.

ja és engedjük csak be a reklámokat is az iskolába.

Szóval GOND VAN, NAGY BAJ!!!

De nem csak a szülő tehet róla.

IGAZ A MAI SZÜLŐNEK NINCS IDEJE A GYEREKRE!!!


egy 2 gyereket nevelő dietetikus.

2008. aug. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem csak ez a gond. Még ma is az él (tudat alatt) az anyákban, hogy az egyészséges gyerek = kövér gyerek.

Márpedig a gyerek szülés után egy kicsit lefogyhat... tehát elkezdi tömni. Tápszerrel - aztán később tejbegrízzel, más hizlaló ételekkel. Ezeket fogja aztán majd később SZERETNI a gyerek. És hajlamos lesz az elhízásra - akkor is, ha eredetileg nem lett volna kövér.

2008. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem is csak ez, de mikor egy gyerek már nem éhes és otthagyná a kaját a legtöbb anya mit csinál? Pl: "Nem mehetsz sehova amíg meg nem etted mindet" Legalább is én mindenhol ezt láttam eddig, és egyáltalán nem értem. Ha a gyerek nem éhes ne tömjék már...
2008. aug. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem maguk a szülők nem elég felvilágosultak, és ezért nem tudják a gyerekeiket sem egészséges életmódra nevelni.

Egyébként a második hozzászólónak: Kell az az autómata és az a büfé higyje el! Nekem például nagyon hiányzik, hogy nem tudok inni venni már az autómatából, éd cipeéni kell még az innivalót is vagy vehetem sorállással a büféből drágábban. Amúgy a mi büfénkben nincs kóla és vannak egészséges dolgok, ahogy azt Te is szeretnéd szóval alakul a reformálás. :) Ez nekem is tetszik de azért a csokit ne tiltsuk ki a suliból! Jó ha gyorsan fel tudjuk magnkat pörgetni doga előtt. Inkább a mértéket kéne megtanítani.

2008. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Azt gondolom a szülő felelőssége lenne a gyermekét az egészégesebb életmód felé terelni. De mit várjunk az olyan szülőktől, akik szintén szintetikus-hulladékkaján élnek, nem mozognak és egyszerűbb a félkész ételt/megrendelt pizzát/kínait a gyereke elé tenni, mint főzni a családnak!


Egy másik adalék: már óvodában megkezdődik a gyerekek dagivá hízlalása, meg lehet nézni egy heti menüt: hetente 2x!!! ha szerepel gyümölcs, nyers zöldség max 1x !!! SZÉGYEN!!! És már az ovisokat is fehér kenyérrel kínálják a desszert pedig a csoki. :S


Egy fejlődő szervezetnek napi szükségelete kéne hogy legyen a napi többszöri gyümölcs és zöldség fogyasztás, a teljes őrlésű gabonák, a legtöbb gyerek nem ismeri a hüvelyesekből készült főzelékeket, az olajos magvakat.

Azt meg már le se merem írni, hogy még a felnőtt társadalom se ismeri se a csírákat, a frissen préselt zöldség és gyümölcs leveket... Olyan változatosan lehetne enni...

2008. aug. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
90%

Milyen jó, hogy másnak is szemet szúr ez a probléma!! Mert igenis ez egy nagy probléma!

Nagyon sok múlik a szülőn, ezen nincs mit ragozni... A nevelés ugyanis nem csak abból áll, hogy megtanítom a gyerekemet köszönni, hanem az is beletartozik, hogy olyan életvitelre nevelem, ami által egészséges, kiegyensúlyozott felnőtté válhat majd. Ebbe beletartozik az étkezésre, sportolásra nevelés éppúgy, mint az, hogy megtanítom, hogyan tudja hasznosan és kellemesen eltölteni a szabadidejét. És ez csak példamutatással és tudatos neveléssel sikerülhet.

Igenis lehet vizet inni az étkezéshez, édesség helyett gyümölcsöt venni inkább, hagyni, hogy a gyerekünk gyalog vagy biciklivel járjon iskolába, hiszen mi is felnőttünk úgy, hogy nem furikáztak bennünket nap mint nap a suliba. És még ezer dolgot fel lehetne sorolni....

A lényeg szerintem, hogy amíg a szülők szemlélete nem változik, addig ebben a problémában nem sok javulás várható.


Ja! És a pénzt a chips-re és a kólára a szülőtől kapja a gyerek... Pénz helyett adjunk neki egy üveg ásványvizet és csináljunk neki inkább egy szendvicset. És - bár tudom, hogy ez nem könnyű - nyugodtan mondjuk meg a barátainknak, rokonainknak, hogy nem attól fogja őket szeretni a gyerek, ha állandóan zsákszámnyi édességgel állítanak be hozzánk...

2008. aug. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudod te, hogy a gyereknek mindig csak kólát meg chipset adnak a szülők? Honnan tudod, hogy nem-e egy hormon probléma, vagy valami más betegség? Azt mondom neked, hogy ha lesz gyereked, (vagy esetleg van) akkor ne adj neki gyors kajákat. Mutass te példát, de más gyerekét sose szóld le! Ez neked sem esne jól.
2009. máj. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a baj hogy sok chipset esznek és sok kólát isznak...hanem azzal hogy semelyik sem mozog.(tisztelet a kivételnek).
2009. jún. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!