Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudom, hogy testképzavarom...

Tudom, hogy testképzavarom van, de nem tudok leállni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

160 cm vagyok és 46 kiló. Ez nekem eleve soknak tűnik. Fogytam az elmúlt évben 7 kilót, de csak azért, mert elkezdtem ujra sportolni, meg kimentem pár hónapra külföldre és ott kevesebbet ettem, de nem direkt, csak így jött. Tavaly a 48 kilónak is örültem. Amikor a mérleg elöször 44,8-at mutatott egy hónapja iszonyúan megörültem és mostmár ott tartok, hogy állandóan lejjebb akarok menni. Mindenki megjegyzi, hogy mennyit fogytam, ne fogyjak többet, de nem tudok nekik hinni. Én teljesen mást látok a tükörben, mint amit elmondanak a kívülállók. Mostanában állandóan figyelem magam a tükörben, mérem a súlyom, nézem a kalóriákat, már bűntudatom van, ha sokat eszem. Tudom, hogy ez nem normális, de úgy érzem vékonyabbnak kell lennem és nem tudok senkinek sem hinni... Mit kezdjek, hogy reálisan lassam magam? Nem furcsa, hogy tudom, hogy ez nem jó, de nem tudom magam reálisan látni?

17/L


2015. febr. 9. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyenek az iskolai tanulmányi eredményeid ? Feltehetően matematikából nem vagy kiváló, ugye ?
2015. febr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom ezt miért mondod. Tavaly év elején - pontosítok az előző tanév elején vagyis 2013 szeptemberében - még 53 kiló voltam. Most 46 vagyok. Ez 7 kiló. Egy hónapja 44,8 voltam, azóta híztam 1,2 kilót.

Ha ennyire érdekel, 4,7-nél sosem volt rosszabb az átlagom.

2015. febr. 9. 10:41
 3/5 anonim válasza:
onbizalomhianyod nincs esetleg? en ennyi idos koromban ehte ugyanezt csinaltam mint te . a magassag meg sulyunk is megegyezik en 165 cm vagyok es amikor ebben voltam lefogytam 45 re. nagyon sok mondogatas dobbentett ra arra hogyha nem hagyom abba akkor anorexias leszek aztan majd mindenfelevel tomni fognak egy korhazi agyon. am is volt eleg bajom ugyhogy szep lassan rajottem h mostmar nem fogyhatok tovabb. elso lepes megvan oke.. na innen nehezebb.. eleinte buntudatod lesz tole h tobbet eszel. sok nekifutas kell hozza, de ha tenyleg valtoztatni szeretnel ez a szukseges rossz! en azt tudom tanacsolni a sajat hibambol tanulva h most probald meg csak tartani a sulyodat es lassan kezdj el visszaterni egy normalis kajamennyisegre! igy is hizni fogsz de kerlek ne legyen buntudatot mert bele fogsz orulni! el kell magad fogadnod es koplalas helyett sportolj es egyel tobbet. nalam igazabol 20 eves koromig tartott ez az orulet. 16-20 ingadozas vagy szazotvenszer megtortent. tudom ugyerzed h ha a sulyoddal elegedett vagy tied a vilag, jokedved van, onbizalom, szepnek latod magad. de ez sztem azert van mert ugymond elerted a kituzott celt amit sikerult teljesitened(fogyas). ez az elet minden teruleten ugyanigy van, csak jo lenne ha megtalalnad azt a teruletet ahol ugyanigy sikerelmenyed van viszont nem vagod tonkre magad! nekem az ido segitett. elkezdtem megérni. sok sikert irj privatot ha gondolod szivesen segitek!
2015. febr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A súlyod és a méreteid normálisak. Ezt el kellene fogadnod. Ha nem tudod, fordulj orvoshoz. Kérj tanácsot, mit tudsz tenni ilyenkor. Sok sikert kívánok.
2015. febr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha még mindig nem tetszik az alakod, az nem azért van,mert kövér vagy,hanem max nem formás. pl a hasad "löttyedt" vagy akármi. ez vékony testalkatúaknál is gyakran van. mikor levetkőznek fürdőruhára , döbben meg az ember, hogy hoppá, nem is olyan tuti,az alakja,mint ,mikor ruhában van...


ha ez a problémád,ezen igen egyszerűen tudsz változtatni, de nem koplalással, diétával,hanem megfelelő testmozgással. pl futás.

2015. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!