Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti mit gondoltok erről a...

Ti mit gondoltok erről a videóról?

Figyelt kérdés

Többször is eleredtek a könnyeim, miközben néztem a videót és többször szünetet is kellett tartanom, mert annyira durva és annyira igaz volt minden, ami elhangzott benne.

Én már két éve vegetáriánus vagyok és folyton mindenhonnan azt hallottam, hogy ez mennyire nem egészséges, de ez a videó megerősített abban, hogy nekem van igazam. Ráadásul rádöbbentett, hogy nekem is át kéne állnom a teljesen vegán életmódra. Szerintem nem olyan nagy áldozat lemondani a szemét kajákról azért cserébe, hogy egészségesek legyünk.

Ti mit gondoltok erről?

Itt van a videó: https://www.youtube.com/watch?v=N80ocuZe40Y

Előre is köszönöm mindenkitől a választ! :)

15/L


2015. febr. 22. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Természetesen szörnyűséges tud lenni, ahogy az állatokkal a gyárakban bánnak, de az is biztos, hogy az élelemszerzés céljából történő vadászat/halászat már az ősember korában is jelen volt. Sőt, az állatok közt is ott van. Tudod, az oroszlán se füvet eszik.
2015. febr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, ez igaz, csakhogy az ember nem húsevő állat. Az egész test és a felépítése egyszerűen nem lenne önmagában alkalmas arra, hogy vadásszon. Nem erre lettünk teremtve, hanem arra, hogy növényevő életmódot folytassunk. A szervezetünknek nincs szüksége állati eredetű táplálékra. Ergo nincs szükség arra, hogy tömegével öljék az állatokat.

Így már nem áll meg az az indokod, hogy élelemszerzés céljából teszik mindezt. Ha lehet anélkül is élni, akkor miért öljünk meg másokat? Semmi értelme, hiszen nincs szükségünk rá.

2015. febr. 22. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!