Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kéne vitamint, táplálékkiegész...

Kéne vitamint, táplálékkiegészítőt ennem? Ha igen, mit, mennyit javasoltok?

Figyelt kérdés

Változatosan táplálkozom, de talán kicsit több szénhidrátot, és kevesebb zöldséget, gyümölcsöt, mint kéne (kb napi 2 "adagot", ma pl egy banánt + ebédre zöldbabfőzeléket). Még tanulok, egyetemen, nő vagyok.

Kb évi 2-3x fázom meg, elég fájdalmas a menstrációm, de más bajom nem szokott lenni. Rendszeresen "sportolok" ami mindennapos, hosszú, intenzív sétákat és heti 2-3 futást jelent (kutyával).


2015. ápr. 11. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Általánosságban vitaminhiányunk van, ezt leszögezném. Ezt persze még nem mindenki fogadja el. Multivitamin lenne ajánlott, mert a vitaminok egymással együttműködve fejtik ki maximális hatásukat, ez alapszabály. Egy multivitamin megoldhatja úgy az évi 2-3x-i megfázást, mint a fájdalmas menstruációt (ami magnézium, B6-vagy cink hiányt jelezhet, esetleg glutén- vagy akár laktózérzékenységet, de ez sem vastörvény). A sport egy oxidatív folyamat, ami bár hasznos a testnek, de antioxidánsok pótlását igényli. Általánosságban tehát: az étel nem tartalmazza a test hosszú távú egészségének kellő tápanyagokat...sajnos.
2015. ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, nagyjából így hallottam én is. De kb mennyi "anyagnak" kéne lennie egy ilyen multivitaminban? Konkrét javaslatoknak örülnék,mert óriási a választék, és nem tudom, melyik jó igazán. A pénztárcám ugyan nem túl bő, de az egészségemen nem szeretnék spórolni. Köszönöm szépen!
2015. ápr. 23. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!