Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Antibiotikum után hónapokkal...

Antibiotikum után hónapokkal is érzem, hogy nincs rendben az emésztő rendszerem. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Hónapokkal ezelőtt antibiotikum kúrám volt egy hétig. Az utánavaló héten kimondottan ilyen kúra utáni ivójoghurtot ittam. Viszont azóta szinte mindig puffadok,gyomorsavam van és feszül a hasam. Nem fáj sehol és nincs ételallergiám,ezért vezettem vissza,hogy a kúra után kezdődtek a dolgok. Gyógyszertárban mit kéne vennem,vagy bio bolt,gyógynövény?

2015. ápr. 14. 06:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél a gyógyszertárban probiotikumot, amiben legalább 5 törzs megtalálható. És egyél meg napi egy-két natúr joghurtot. Valamint napi 2-3 bögre citromfű, csalán, é kakukkfű tea. Talán segíteni fog.
2015. ápr. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel egy 5 törzset tartalmazó probiotikum az lópuki..


Igazából nem nagyon szabadna antibiotikumozni, mert az enyhe diszbiózis és emésztési emésztési problémák ugyan túlélhető következmények, de van olyan gomba vagy rezisztens bakteriális fertőzés, ami igazi kellemetlenséget okoz. Nem kicsit, kórház szintűen nagyon.



Kövess valami rehabilitációs, emésztőrendszert gyógyító étrendet, gondolok pl. a szigorú GAPS-ra.


Aztán fogyassz fermentált zöldségféléket, idővel rendbe fogsz jönni, hat (t)eszel érte!

2015. ápr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A sima felfázásból lett egy szép vesegyulladásom,amit antibiotikummal kezeltek.
2015. ápr. 14. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!