Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A Bmi-m 15.5?! ( Többi lent)

A Bmi-m 15.5?! ( Többi lent)

Figyelt kérdés

A bmi értékem 15.5 és azt írja,hogy 18.5 alatt túl sovány avagy anorexiás?

Lehetséges, hogy Anorexiás vagyok ? 14L 158 cm 37.5 kg

Vannak evészavaraim .. Van amikor egész nap semmit nem eszek és kibírom de nem éheztetem, magam .. Menstruációm is késik .. Az is lehet egy előjel ..De nem látom magam kövérnek, tudom, hogy sovány vagyok .. Nem tudom mit csináljak, menjek el orvoshoz ? Lehet , hogy én képzelem el h az vagyok .. Vagy mit tudtok ajánlani ? Értelmes válaszokat várok, előre is köszönöm ..



2015. máj. 8. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés a BMI-d.

Es 37,5 kg,158cm-hez,nagyon kevés.

Szerintem menj el orvoshoz,mert akár komolyabb bajok is lehetnek belőle.

Nagyon össze van szűkülve a gyomrod,ezért nem kívanod a kaját. Azt tudom tanácsolni,hogy egyél többször kevesebbet,csokit is bátran ehetsz.:)

16/L

2015. máj. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Kezdj el enni rendesen. Ez nem egészséges nagyon belebetegedhetsz. Ha nem tudatosan nem eszel akkor ügyelj rá hogy mindennap minimum 3x egyél és 1x főtt ételt is!

Ha ezt betartod akkor meglátod milyen csinos leszel és a mensid is helyre áll majd. :)

2015. máj. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14 évesen ez tényleg kevés ehhez a magassághoz. Természetesen a szüleiddel kellene először beszélni, aztán elsétálni a háziorvoshoz, aki elküld majd a megfelelő szakorvoshoz. A vérzés késése simán lehet a nem megfelelő táplálkozástól. A vizsgálatok nem egyik napról a másikra fognak lezajlani, addig is próbálj nagyon odafigyelni az étkezésre. Olyan semmiképpen ne forduljon elő, hogy egész nap nem eszel. Egyél 4-5 alkalommal naponta. Ha keveset is, de legalább rendszeresen. valszínűleg hosszabb
2015. máj. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Stresszelsz valami miatt mostanaban? Az is okozhat sulycsokkenest. Szedj vitamint (most hirtelen nem tudom, melyik is az ami etvagyat csinal). Az orvos jo otlet mert lehet, hogy hormonzavar is van benne.


Az anorexia psziches betegseg. Tul sokat foglalkozol az evessel eves helyett, felsz, hogy egy dekat is hizol, sportolsz napi tobb orat, nem mersz megenni egy falat kenyeret mert felsz, hogyvisszahizol, ehhez hasonlo dolgok jarnak egy eveszavaros fejeben, ha rad is igazak ezek akkor sajnos baj van. Ha nem akkor alkatilag vagy olyan aki konnyen fogy.


Mielobbi jobbulast!

2015. máj. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat .. :) Én mindig stresszelek az iskola miatt .. Nekem nem baj ha hízok, az a célom .. Csak az zavar, hogy nagyon vékony vagyok .. és a többi osztálytásramnak olyan jó alakja van .. és tudnak hízni is .. Akk beszélek anyáékkal és felkeressük az orvost .. ) Várom még a hasznos kommenteket ..
2015. máj. 8. 20:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Tényleg alacsony. A mestruációd is valószínűleg emiatt késik, mivel csakis akkor mestruálnak a lányok, ha van elegendő energiájuk. Hiszen ez egy elég megerőltető dolog.


Szóval kezd el enni!

Beszélj szüleiddel erről, és ha úgy látod, hogy tényleg szükséged van rá, akkor menjetek el orvoshoz.

2015. máj. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm a választ .. :)
2015. máj. 8. 20:45
 8/10 anonim ***** válasza:
De mondd, hogy ma mar ettel!!
2015. máj. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ettem :D Köszii a törődést :P
2015. máj. 8. 21:36
 10/10 anonim ***** válasza:
B-vitamin, B6, B12. Patikában B-komplex a neve. Olyat szedj. Vagy Magne B6-ot. Akkor lesz étvágyad és hízni is fogsz. :)
2015. máj. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!