Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » érdemes pí-víz készítőt vagy...

érdemes pí-víz készítőt vagy víztosztítót venni?

Figyelt kérdés

Barátom ma mondta el, hogy a háztartásokban csapból kifolyó víz hatalmas károkat okoz a szervezetnek, mert klór, gyógyszer és a csövekből lebomló fémeket tartalmaz. Én erről eddig nem is tudtam.


Azt mondta, a csapvíz pezseg amikor kiöntöd a pohárba, mert a klórgáz akkor megy el és a sok klór megrövídíti az életet és sok betegséget okoz az ÁNTSZ, sem vizsgálja a háztartásokban levő csapvíz minőségét, csak azt ami tőlük kijön, hogy a sok klór kioldja a sok fémet arzént meg hasonlók a csőhálózatból, ami végül a panelbe eljut, azért nem felelősek.


Ez ellen csak pí-víz és víz tisztító berendezésekkel lehet védekezni szerinte. Igaza van?


2015. máj. 23. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon nagyon jó minőségű a csapvíz...azok az ún. víztisztító berendezések jó nagy kamu-k (normális víztisztító is létezik van, de az nem pár ezer forint) a pi vizet meg nem kommentálnám, arra sem érdemes
2015. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A barátod véletlenül nem víztisztító berendezések, vagy pí-víz értékesítéssel foglalkozik? Mert azok szoktak ilyesmiket terjeszteni, hogy legyen minél több megrendelőjük, vásárlójuk.
2015. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ami "pezseg" a vízben, mikor kijön a csapból, az sima oldott levegő. (Általános iskola 8. osztály, fizika és kémia ismeretek: a csövekben a vízben nagyobb a nyomás, kiengedve a vizet lecsökken és a kisebb nyomás miatt kevesebb oldott gázt (levegőt) képes magában tartani.)


Klór is van benne, ha zavar, hagyd egy fél órára állni a vizet, hamar kimegy belőle.


Az nem igaz, hogy a vízművek csöveivel bármi gond lenne, a telkeken, házakon belüli részekkel annál inkább. A vízminőség főleg ezen múlik. Szerintem víztisztító helyett a csőcserére gyűjtsétek a pénzt. Magyarországnak vannak olyan részei, ahol kissé arzénos a víz vagy rossz ízű, ott értelme lehet a víztisztítónak.


Másutt viszont többet árthat, mint amennyit használ. A szűrőbetét cseréjét nem szabad elhanyagolni, mert egy idő után nem szűr sőt veszélyes lehet (bacilustenyészet alakulhat ki). Másrészt a csapvíznek van természetes ásványianyag-taralma, amit szintén kiszed a szűrő, helyette beleold valamit, de szerintem a természetes jobb.

2015. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors és mindenkitől hasznos választ ! Ment a zöld kéz :).


"A barátod véletlenül nem víztisztító berendezések, vagy pí-víz értékesítéssel foglalkozik?"


Nem viszont gyenge és könnyenbefolyásólható személyiség, lehet volt egy bemutatón. Azért kérdezem most, hogy attól függetlenül, hogy ki mondja ezeket lehet benne igazság. vajon mennyi?


"Magyarországon nagyon jó minőségű a csapvíz...azok az ún. víztisztító berendezések jó nagy kamu-k (normális víztisztító is létezik van, de az nem pár ezer forint) a pi vizet meg nem kommentálnám, arra sem érdemes"


Köszi. Hát lehet hogy ami a vízművektől jön az kiváló, de a csővezetékekből a csapba kifolyó meg rossz. Mit gondolsz?


"Ami "pezseg" a vízben, mikor kijön a csapból, az sima oldott levegő."


Ezt én is pont így tudtam ! Szerinte a klórgáz ami a vízben van, mert azzal tisztítják.


"Klór is van benne, ha zavar, hagyd egy fél órára állni a vizet, hamar kimegy belőle"


Szerinte meg nem megy ki belőle. :(


"Az nem igaz, hogy a vízművek csöveivel bármi gond lenne, a telkeken, házakon belüli részekkel annál inkább"


Panelba lakik ő is, én is. Pesten.


" A szűrőbetét cseréjét nem szabad elhanyagolni, mert egy idő után nem szűr sőt veszélyes lehet (bacilustenyészet alakulhat ki). "


Na ezt pl nem tudtam köszi :)

2015. máj. 23. 21:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdemes víztisztítót venni.


Hatalmas károkat nem a csapvíz okoz. Akkor már a modern búza gluténtartalma, a tejtermékek és a műkaják több kárt okoznak.


A krónikus stressz több kárt okoz.


És akkor eztán lehet az ivóvíz minőségű vizet tovább szűrni, hogy még tisztább legyen, ez teljesen jó ötlet. Akkor a sót is le lehet cserélni tiszta NaCl-re, de ezek nem a legfontosabbak. Nem ezektől lesz tiszta vagy tisztátalan egy étrend, nem ezek terhelik le krónikusan a szervezetünket.


Tehát nem azok ellen kell védekezni amiket leírtál, ami a csapvízzel jön. De természetesen ha van rá pénzed, akkor vegyél vízszűrőt vagy desztillálót, ártani NEM ártasz vele (tudatlan okoskodók azt hiszik, hogy a tiszta víz a kiszűrt szennyeződések nélkül túl tiszta, felhígítja a testünket, ez kémiailag egy szándékos félreértés, a tiszta víz valójában jó, de a csapvíz is tisztának tekinthető)

2015. máj. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!