Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Candida diéta alatt belefér...

Candida diéta alatt belefér egy megyes danone joghurt?

Figyelt kérdés

vagy egy banán

meghalok édesség nélkül

1-2 hónapig kéne kibírnom

nem hiszem el, hogy már egy sovány joghurt is felborít mindent :/


2015. máj. 25. 15:26
 1/4 A kérdező kommentje:
megengedett a túró?
2015. máj. 25. 15:29
 2/4 anonim ***** válasza:
Natur joghurtot vegyél és abba tegyél te gyümölcsöt, így nincs benne hozzáadott cukor, csak a gyümölcs.
2015. máj. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem fér bele, sőt mindenféle bolti készételt kerülnék a helyedben.

Én most új megközelítéssel próbálkozok a Candida legyőzésében, de egyelőre nem tudok nyilatkozni a hatásosságáról. Ebbe a jó érett banán belefér, viszont mindenféle keményítőt ki kell zárni, így minden gabona és a krumpli is tilos. Gyakorlatilag gyümölcsökből viszem be a kalória jelentős részét.

2015. máj. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem a torkomban van a candida, és bármi édesebbet eszem, egyből marja a torkom. Kivéve: ha xillittel ízesítek valamit! Attól még tisztuló érzésem is van!

Viszont én a banánt sem bírom, se a barackokat, csak a savanyúbb gyümölcsöket: alma, narancs, citrom, málna, eper, meggy, kiwi, ribizli.


Pár tipp:

- ahogy előttem is írták: natúr joghurtba gyümölcs (bár én abból is csak a laktózmenteset bírom, a candida mellett sajnos ki tud alakulni laktóz-érzékenység is)

- hajdina összefőzve reszelt almával, fahéjjal, xillittel

- köles rizstejben főzve, fahéjjal, xillittel

- saját süti recept: 200-250 gr rizsliszt, összekeverve 2-3 tojással, hogy teljesen összeálljon, 2-3 evőkanál kókuszolajjal elkeverve, hogy süthető legyen, és ezt az alapot úgy ízesíted, ahogy akarod, nekem a kedvencem xillittel és karob porral, tökre kakaós piskóta íze van, én mostanában kétnaponta sütök egy adagot és azt eszegetem :) (de lehet bele tenni fahéjat, diót, mandulát stb)

Teljesen elég nekem ennyi nasi, igaz már vagy fél éve nem ettem bolti édességeket, és átszoktam, de cserébe már szinte minden tünetem, szövődményem elmúlt. :)

2015. jún. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!