Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek tényleg jobb az...

Szerintetek tényleg jobb az emésztésnek, ha szétválasztjuk az ételeket?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl. édességet csak magában, önálló étkezésként, nem pedig mondjuk ebéd után, fehérjét csak zöldséggel, stb. Mi a véleményetek, illetve a tapasztalatotok erről?
2015. máj. 26. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Az édességet meg nagy ökörség magában enni, a rendes kaja kicsit tompítana az inzulinsokkon. Ezért is hívják desszertnek.
2015. máj. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem. A fehérje zöldséggel inzulinemelő hatást csökkenti a zsír, s finomabbak is vele... Hiába van jelen mindhárom makrotápanyag, de eleve a legtöbb ételben több is akad, az élet már csak ilyen.


Nem mindenkinek jönne be, hogy édességet egyen magában. A páromnak speciel szuper, ha megvan vagy 1000 kalória, akkor már működik, mint étel, de ha ezt valaki cukros valamiből viszi be, az nem feltétlenül jobb, mintha egy ebéd után eszi, kisebb mennyiségben. Sokunk nem is édességre vágyik, ha éhes.

Engem lelkileg és testileg kissé megzavarna a dolog, a fehérjét és a zsírt eleve nem tudom könnyen szétválasztani (zsírt még tudok enni magában, de fehérjét nem), szénhidrátot pedig mindenhez eszek, ami nem édesség (de néha még az édességeimben is van jelentősebb mennyiségű szénhidrát).

Kifejezetten szénhidrátszegényen táplálkozom, ezért tűnhetnek humorosnak az állításaim... S napi 1-2 étkezésem van, ez se segít a szétválasztásban, de ahogy írtam, eleve esélytelen a dolog. Utálnám azt az életet, ahol külön eszem a tükörtojást és külön a zöldségeket, az a helyzet.

2015. máj. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szintiszoli123 ***** válasza:

"édességet meg nagy ökörség magában enni, a rendes kaja kicsit tompítana az inzulinsokkon" - Ez nem így működik. A zöldség (rost) tompíthat az inzulinsokkon. A fehérje és a zsír együtt a CH-val csak növeli az "inzulinsokkot".

[link]

2015. máj. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!