Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek a nyáron kinthagyo...

Szerintetek a nyáron kinthagyott ételek (tej, tejföl, margarin, felvágott) mennyi idő alatt romlik meg?

Figyelt kérdés

Jöttünk haza vidékről és útközben megálltunk 2 órára egy boltnál...addig a félárnyékos parkolóban állt a kocsi onnan még 2 óra volt a haza út...tehát 4 óráig volt a kaja a csomagtartóban egy sima táskában.

Kocsiban volt 30 fok az tuti.


2015. jún. 13. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a tejben lennék bizonytalan, a másik kettő elvan egy darabig melegben. Felvágott attól függ mi, száraz felvágott, mint pl. téliszalámi, kolbász, turistaszalámi kutya baja nem lesz egész nap, ezért is javasolják túrára szendvicsbe. Viszont pl. egy parizer gyorsabban romlik.
2015. jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A felvágottra kell igazán vigyázni, és a kocsiban könnyen tud lenni 70 fok is, de nem ez számít, hanem hogy ízre/küllemre milyen.


Ha nem látszik/nem érződik hogy romlott, akkor nem romlott.


Mert volt olyan hogy egyik nyáron 1 óra alatt kézben vittem haza húst a piacról, és megérkezve olyan zöld volt, hogy azonnal ki kellett dobni.

2015. jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogyha a szagán, állagán, ízén nem érződik semmi, akkor nem lett baja. A margarinnak biztos nem lett baja, a dobozos tejek is sokat bírnak már szerintem. Tényleg a felvágott lehet a legneccesebb, ha gépsonka, párizsi jellegű valami. A kolbászfélék azért sokat kibírnak, annak idején szalámis szendvicset vittem osztálykirándulásokra, és egész nap elvolt a táskában, nem romlott meg.
2015. jún. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

- tej, tejföl a legneccesebbek, kóstoljátok meg, ha nem savanyú, iható

- szalámi: a szárazak, meg a kolbász, sonka okés, de a zala, bécsi, és társai... lsd mint a tejnél

- margarin előbb olvad, minthogy rhadjon

2015. jún. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!