Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek a gluténról?...

Mi a véleményetek a gluténról? Esztek gluténtartalmú dolgokat vagy inkább kerülitek?

Figyelt kérdés
2015. aug. 17. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem vagyok rá allergiás akkor persze, hogy eszek mert normál esetben nem okoz gondot hiszen régebben is ettek gabonát és nem lett semmi gond. Ennyi erővel megkérdezhetnéd a laktózt is vagy ami minden élelmiszerben megtalálható szinte, a szóját. Mellesleg mi van az adalékanyagokkal? Ha egy egészséges embert nézünk akkor általános dolog, hogy minden élelmiszerből a mérték és az egyensúly a lényeg. Ez a fehérjére (laktóz), zsírokra (lipidek), és a szénhidrátokra is vonatkozik (glutén, keményítő,stb).
2015. aug. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A glutén nem szénhidrát, hanem fehérje. A gabonafélékben található kb. legértékesebb tápanyag. Az se normális, aki direkt kerüli (leszámítva persze az allergiásokat).
2015. aug. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lisztérzékenység nem allergia, de ők sem ehetnek.

Mindenesetre én egyik sem vagyok, úgyhogy nem kerülöm a glutént.

2015. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem eszem glutént, laktózt, normál cukrot, de speciel szénhidrátdús ételeket sem szoktam sűrűn. No meg húst sem :)

Ebből a hússal és a szénhidrátos (keményítős, cukros) ételeket nem tartom alapból rossznak, mindössze hozzám nem passzolnak, könnyebb és jobb nélkülük.


Érzékeny nem vagyok semmire, de kicsit jobban érzem magam pl. glutén nélkül, szükségem nincs rá, mégis miért egyem? :)

2015. aug. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szentes Melinda válasza:
100%
Ha egészséges valaki,nyugodtan fogyaszthat glutén tartalmú ételeket természetesen mértékkel. Bizonyos betegségek esetén viszont fontos kihagyni az étrendből akkor is,ha nincs glutén érzékenység. Például daganatos betegek kerüljék a glutén a tej, tejtermékek és a vörös húsok fogyasztását .
2015. aug. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!