Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért fogyok mostanában...

Miért fogyok mostanában minden nap?

Figyelt kérdés

Sosem voltam nagydarab, 152 centimhez legnagyobb tömegem 40 kiló volt egy évvel ezelőtt. Azóta depressziós is voltam hónapokig, de akkor sem éheztettem magam, de az biztos, hogy kevesebbet ettem, mint előtte.

Volt már velem ilyen, de az utóbbi napokban újra elkezdtem, 39 kilóról ma lettem 35, négy nap alatt. Eszek rendesen, étkezésekkor annyit eszek, amíg nem fér több, ezen kívül délután is többször eszek, és este 10 óra után is kimegyek valami harapnivalóért. Iskola időben nem ettem ennyit, akkor 38-40 között ingadozott, néha lecsúszott 37-re, de rég volt már 35. Mintha minél többet ennék annál jobban fogynék. Tudom, hogy ez a pár kiló nem olyan nagy dolog, de nekem az, főleg, hogy ennyire kevés 16 éves létemre.


Lehet valami bajom, betegség, vagy egyszerűen csak ilyen vagyok? Hízni sosem tudtam, hiába próbáltam.



2015. aug. 19. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy túlműködés lehet. Irány az endokrinológia, ott megmondják mi bajod van.


Egyébként ha eddig nem tetted, érdemes lenne összebarátkoznod a táplálkozástudománnyal. Nem azért, mert sportoló vagy (bár ha sportolnál, az még jobb lenne), hanem mert feltételezem egészséges akarsz lenni.


sargakapszula.hu/


Töltsd le ezt a könyvet és olvasd el. Izomnövekedésről szól, mivel sportolóknak íródott, de benne van hogy hogyan kell helyesen és jól kajálni.


Ha ez megvan, akkor számold ki mennyi kajára van szükséged:


[link] (ha a kapott érték felett eszel 250 kalóriával és edzel valamit, akkor izmosodni fogsz. Ha nem edzel, akkor zsírosodni. Ha pont a kapott értéket eszed, akkor nem fogsz változni, ha alatta eszel akkor fogyni fogsz - ha egy teljesen egészséges embert veszünk alapul).


Utána pedig már csak annyi a dolgod, hogy nyomon követed a napi beviteled valahol/valamin.

Pl.:

kaloriabazis.hu (ha nem értesz angolul, akkor itt is van kalkulátor és magyar leírás)


Vagy a MyFitnessPal nevű app, de az is angol.


Ha van kérdésed, írj.

2015. aug. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!