Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Utálom a gyümölcsöt, hogyan...

Utálom a gyümölcsöt, hogyan változtassak? 17/L

Figyelt kérdés

Soha az életemben nem ettem meg őket,mióta az eszemet tudom.

Régebben még az epret,almát,banánt megettem (kb.7-8 éves koromban), azóta semmit.

Utálom őket, undorodom tőlük.

De mégis ennem kéne, az egészségem miatt.

Nem vesz rá semmi :(



2015. szept. 13. 16:39
 1/9 anonim válasza:
48%
szedjél vitaminokat
2015. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell enned, ha nem szereted. Egyél zöldséget! Azt szereted? Uborka, paprika, paradicsom, hagyma? Ha ez megvan, akkor nem szükséges gyümölcsöt enni. De az egyik azért kell. A húgom is csak a zöldséget eszi meg.
2015. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, a zöldségeket szeretem :)
2015. szept. 13. 18:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ízüket vagy az állagukat nem szereted? Előbbi esetben ne erőltesd, nehogy hányás legyen a vége, utóbbi esetben turmixolj. Ne görcsölj rá, nem létfontosságúak, a vitaminbevitelt más forrásokból is megoldhatod.
2015. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyiket sem
2015. szept. 13. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, nem muszáj zöldséget enned, elég a zöldség (azok nélkül is jól tud működni a test, megfelelő feltételek esetén, de az már igen extrém dolog).

Nekem fordított a "problémám", szeretem a gyümölcsöket, de az egészségem érdekében inkább durván szénhidrátszegényen eszem, amibe nem sok fér (nem gond, kevés is jólesik, néha pedig azért több gyümölcsöt eszem egy ideig), a szénhidrátkeretembe épp elég a zöldségeimet beleszuszakolni. Ez már igényel némi odafigyelést, de ha rendesen és változatosan eszel zöldségeket és mindenfélét (személy szerint nagyon támogatom, hogy nyers zöldséget is gyakran egyél), épp csak gyümölcsöt nem, az még nem gond.

2015. szept. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Üdv!


Gyerekkoromban én is megettem a gyümölcsöt, aztán később nem szerettem már.

Sok zöldséget szoktam enni és szedek vitamint is.


Amúgy később ismét megkedveltem egy-két gyümölcsöt pl almát, körtét, szőlőt szívesen eszem.


23/f

2015. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyél zöldséget, elég az.

Egyébként bélgyulladás miatt van, a gyümölcs a legsavasabb, legagresszívabb étel a bélnek. Másrászt esetleg hiányzik a gyümölcsöt emésztő enzimed.

2015. dec. 22. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a paradicsom nem zöldség, hanem gyümölcs.
2015. dec. 22. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!