Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy cukorbeteg, akinél még...

Egy cukorbeteg, akinél még nem diagnosztizálták a betegséget, de már érzi a tüneteket, körülbelül mennyi vizet iszik egy nap?

Figyelt kérdés
Olyanoktól kérdezem, akik tapasztalták, hogy milyen ez.

2015. szept. 25. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
A fokozott folyadék bevitel iránti igény nemcsak cukorbetegség tünete lehet.
2015. szept. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy 10 eves koruli gyereknek eszebe sem jut, hogy azert mert 2-vel tobbet pisilt es ketszerannyira faradekony, barmifele baja lenne. (Tapasztalat.)


En nem ittam kiemelkedoen sokat (1.5-2 liter annyira nem rengeteg), inkabb utana hamar es gyakran jartam wcre. Persze ez nekem nem volt gyanus, szuloknek meg par het utan.

2015. szept. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én mindig nagyon sűrűn jártam pisilni, már kiskorom óta. Most 16 éves vagyok, és általában napi 3-4 litert iszok. Nem arról van szó, hogy állandóan innék, de napi négyszer eszek, és minden étkezéskor megiszok 6-7 dl vizet, mert sok rostot fogyasztok. Ez eleve körülbelül 2,5 liter, és még pluszba mondjuk 1,5 litert. Ha nem iszok rosszul érzem magam, nem azért, nem tör rám óriási szomjúság, csak nem érzem magam hidratáltnak. Viszont nagyon szárazak még így is az ajkaim.
2015. szept. 25. 21:35
 4/10 anonim ***** válasza:
A cukorszintedet egyszerűen ellenőrizheted, ha kérsz egy labort például, de nem hinném, hogy nálad ez lenne az oka a folyadékfogyasztásnak.
2015. szept. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyogyszertarban vegeznek ingyenes vercukormerest, alaptalanul pedig folosleges ezen aggodni.
2015. szept. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! El fogok menni megméretni, mindenképpen.
2015. szept. 26. 00:19
 7/10 anonim ***** válasza:

A gyógyszertári nem inygyenes. Régebben, amikor még nem tudtam mérni magamnak, akkor mérettem és 2-300 forintokat kértek érte alkalmanként.


Nálam, amikor a jókora stressz hatására túlzott édességet kezdtem fogyasztani, akkor rengeteget jártam wc-re pisilni. Munkahelyen voltam és szinte óránként mentem megtölteni a kétliteres flakont ívó vízzel és kipislantani sok sok, rengeteg folyadékot.

Azóta diétázom nagyon szigorúan, de sok mindent megehetek már. Persze cukrot nem, viszont a fruktózzal készült csokiból is ehetek mindig keveset. Viszont az étkezések közben meg kell várni másfél-kettő órát. Az alatt le megy a cukor szintem 6 körülire.

Amikor még nem tudtam rendben tartani, amikor kiderült (2008-ban) még egy ideig tíz fölött volt. Azóta a stressz megszűnt és szedek halolaj kapszuát és CLA kapszulát rendszeresen (Omega3 zsírsavak, ez a "jó zsír"). Ezek is hatással vannak a szénhidrát lebontásra.


Szóval visszatérve a lényegre:


A vércukrot meg kell mérni (méretni), vagy reggel éhgyomorra, de lehet étkezés után 2 órával is méretni. Addigra normál szintre kell lebontani a szervezetnek az étkezéssel bevitt szénhidrátokat.


Addigra legalább 6 környékére illik lecsökkennie, de a cukor normálérték honlapon 7.8 alatti értéket jelölnek meg legmagasabb, még elfogadható értékként étkezést követő kettő óra után.

2015. szept. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha elfogadsz egy jó tanácsot: olvass utána a fruktóznak, ma már ugyanis egyáltalán nem tartják egészségesnek, tönkreteszi a májat és a zsíranyagcserét, ha az ember sokat fogyasztja, idővel a szénhidrát anyagcserének is káros lesz. Én a cukormentes termékekben is igyekszem kerülni a fruktózt, amióta ezt tudom.
2015. szept. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem sokat eszek belőle, viszont ezzel ha ritkán egy kicsit eszek azzal együtt beáll az érték.


Egyébként a nulla kalóriás édesítőket részesítem én is előnyben de mindegyik fajtára van külön ok amiért szintén kifogásolható.


De ha azt nézzük, akkor nem ehetnénk füstölt dolgokat mert abban rákkeltő a benzpirén és nem mehetnénk ki az utcára levegőt venni, mert a dízel motorú járművek korom szemcséket pufognak ki ami szintén hasonlóan káros.


Ha azt nézzük minden veszélyes. Sőt az élet önmagában annyira veszélyes, hogy eddig még mindenki bele pusztult. De azt sem lehet, hogy ne együnk semmit, mert az is életveszélyes dolog, de mindent csak mértékkel.


A legjobb, ha elég folyadékot fogyasztunk, ami átmossa a szervezetet és segít a méregtelenítésben. Mindenből csak mértékkel fogyasztunk. Ez régi szabály, hogy nem szabad semmit túlzásba vinni, akkor nem árt, viszont azért enni kell, de mindenből egyszerre csak keveset.

2015. szept. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem ittam előtte sokat, de vannak cukorbeteg ismerőseim, akiknek már magasabb vércukornál vették észre, ők olyan 5-6 litert naponta.
2015. szept. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!