Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lenmag/lenmagolaj fogyasztásáh...

Lenmag/lenmagolaj fogyasztásához tippek?

Figyelt kérdés

Kaptam egy kg. lenmagot és 2 dl lenmagolajat. Rengeteg jót olvastam a lenmagról, szeretném rendszeresen fogyasztani, de számomra szörnyen hányingerkeltő az íze. Egyébként nem vagyok finnyás, de a lenmagot darálva és őrölve is baromi nagy kihívás legyűrnöm. Tudom, van kapszula formában is, de szeretném ezeket elfogyasztani ha már itt vannak.

Valakinek van valami jó módszere amivel el lehet nyomni az ízét?

Ha darálva pl. palacsintatésztába keverem, van ugyanolyan a hatása mintha magában enném meg?



2015. okt. 1. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Teermészetes. Bármibe, bármilyen ételbe bele lehet keverni. A hatás ugyanaz lesz.
2015. okt. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem rossz az íze, de csak ha nincs belőle túl sok az ételben. Eszembe nem jutna magában enni.

Egyébként jól megfűszerezve még a nagyobb lenmagtartalmú magkenyerek, ropogósok is ehetők, de azért finomnak nem nevezném őket. Keverni szoktam mindenféle más olajos maggal, úgy nagyon jó.

A len sokoldalú, édes és sós ételekbe is jól megy.

A szójaszószos nyers zöldségeimet is megszórom vele, a nyersvegán zöldségfasírtba is teszek lent és diót, s gyakorlatilag mindenféle magkenyeremben van len, kivéve a szezám alapúakat, mert azokba valahogy nem jó (a szezámmal is vigyázni kell, a kesernyéssége miatt, de az más kérdés és némi kókusz segíteni szokott).

Ha csak kétféle olajos magot használok, akkor tipikusan dió a len párja.

Sült zöldséget is meg lehet vele szórni, a "rántott" zöldségeimnél pedig lent s egyebeket keverek a tojásba. A galuskát is lennel s egyebekkel készítem... Ha csak az egyharmada len, az még finom.

De van receptem csak lennel és útifűvel, s némi tojással. Elég humoros és roppant rostos s meglepően ehető, a sok len ellenére.


A hatását nem hiszem, hogy befolyásolhatná a hőkezelés, nem zöldség ez. Az ásványi anyagok, a zsír, a fehérje, rost megmarad, a fitát csökken (ami direkt jó). A nyersvegánok persze ezzel nem értenek egyet, de ahogy írtam, nyersen is rászórható ételekre. Akár rántottára is. Amikor nincs egyedül a lenmag, máris jobb :)

De mivel engem nem irritál az íze, sőt szeretem, csak ne legyen túl tömény, nem tudom, ez megfelelő elnyomás-e.

Arra inkább a lenes brownie jó, a kakaó ott van ízelnyomásban :) A lenes-mazsolás-kakaós nyersbonbon is egész OK, kakaó nélkül viszont egy szemet nem tennék bele, inkább diót. Ami a kakaósban is van egy kevés, hisz javít az ízén.


Talán kicsit elragadtattam magam, a pár évvel ezelőtti életmódváltásom óta nagyon lenes vagyok.

2015. okt. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem-nem, örülök a hosszú válasznak, sok érdekes dolog volt benne. A legérdekesebb számomra pont ami nem vág témába, a szezámmag + kókusz kombináció, soha eszembe nem jutott volna, hogy ez működhet.

Édes dolgokba én még egyáltalán nem mertem lenmagot tenni, kivéve a fent említett palacsinta tésztát, de abba is csak mértékkel. De megpróbálok akkor sok kakaóval valami energiagolyót gyátani belőle, úgyis van egy jó adag datolyám, amivel szintén nem nagyon tudok mit kezdeni.


Köszönöm az eddigi válaszokat:)

2015. okt. 1. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!