Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezt ettem ma, ez sok? Jó?...

Ezt ettem ma, ez sok? Jó? Vagy rossz? Vélemények?

Figyelt kérdés

7:30 : 1 db Lidl Croissant, 2 kk házi baracklekvárral + 1 kávé, 100 ml 1,5%-os tejje

10:00 : 1 db Milbona Lidl eper joghurt (250g, 150 kcal )+ pár szem szőlő, nem több mint 100 g és 1 kávé, 100 ml tejjel megint

12:30 : bolognai szósz cukkini ágyon ( na ezt grammra nem tudom, 1 tányér, kb 3/4 cukkini)

2:30 : 1 db alma , + kávé 50ml tejjel

5:30: házi kenyér (teljeskiörlésű, magvas, 2 szelet, 75g, pici vajjal, 150 g jégcsap retekkel és egy marék rukkolával.

8:00 : földimogyró, héjastól 75 g, a nélkül kb 25 g

plusz főzés közben némi tejfelbe belekóstoltam

ittam napközben 3 nagy bögre teát is, cukor nélkül, meg vízet is. ez asszem egy átlag napom, de van h ennél rosszabb... Van h jobb, de nem tudm mit gondoljak. Jó lenne fogyni kicsit, 53 kiló vagyok, 162 cm, de végülis nem vészes így sem, nem akarok hízni leginkább:) szóval jah, vélemények?



2015. okt. 29. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szemét szeméttel amugy teljesen jo
2015. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs vele baj. Előző, a kérdező nem testépítés céljából fogyasztja ezeket!
2015. okt. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Átlag emberi fogyasztás szempontjábol is szemét
2015. okt. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2,5dl tejben, 10dkg szőlőben, 2kk lekvárban (a lekvár fele hozzáadott cukor, plusz a gyümölcscukor...) és (főleg) 250g joghurtban rengeteg cukor van... A hozzáadott cukor bevitelt le kell redukálni gyakorlatilag nullára, csak a gyümölcs és esetleg a savanyított tejtermék fér bele, ha nem bírod ki nélküle. Mondjuk natúr joghurtba keverhetsz bogyós gyümölcsöt, kis sztíviát, zabpelyhet, és máris ezerszer jobb reggeli, mint egy croissant, vagy egy bolti gyümölcsjoghurt... Tej helyett lehet növényi tejet használni (édesítetlen verziót). Én a kókuszosat szeretem. De van mandula, zab, rizs. Szója is, de azt nem ajànlom. És min.2,5-3 litert igyál. Teát csak akkor, ha minőségi (szálas, piramisfilteres stb.), a pickwick nem tea...
2015. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell testépítőnek lenni, hogyne tetsszen az embernek eme étrend.

A makrotápanyagok kiszámolása segítene, meg nem mondom, ez mennyi fehérje, de olyan soknak nem tűnik, habár ez a bolognai szósz mennyiségén s összetételén sokban múlik.

No meg ilyen kis mininassok meg pékcuccok, nem rendes ételek. Az ebéd még az lehet, kicsikének tűnik, de mondom, a szószról nem tudok eleget.


162/53... A számok jók, persze nem tudhatom, mennyi izom, mennyi háj, de nem vagy nagyon elégedetlen, az jó. Kicsit igen, úgyhogy azért s az egészségedért sem ártana javítani az életmódodon, az étrendedre ráfér, az aktivitásodról nem tudok semmit.


Az a kis gyümölcs nekem egyáltalán nem tűnik soknak, a sok tejcukor és cukros joghurt persze már közel sem ideális. Ahogy a glutént sem tudom szeretni, de az uzsonna azért még jobb (bár lehetne valamirevaló fehérje is benne), a reggeli brutális, pont reggel megdobni az inzulinszintet többféle cukorral, amikor gyenge az inzulinérzékenység... Bár lehet, hogy van, akinek így jó, túl sokféle embert láttam már, elvileg viszont nem így kéne.


Vannak jó pontok és vannak rosszabbak. Érdemes lenne javítani rajta.

2015. okt. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó, akkor elmondom, hogy én mit szoktam enni...

Reggeli:

-4 tojásos rántotta sok baconnel, sajttal, 2 nagy szelet feherkennyerrel, paradicsommal

-2 banán

- egy kakaó ( 4 dl, cukorral)


Tizorai:

4 db energia szelet (640 kcal)

Fél liter izo ital


Ebéd:

150 g tészta ki főzve sok tejföllel, sok sajttal

200 g tejszínes gyumolcsfagylalt

2 banán


Uzsonna:

Egy olyan kakaó mint reggel

Nehány energiaszelet


Vacsora:

100 g tészta ki főzve, bolognai szosszal

1 db pizza

1 tábla etcsoki

200 g gyumolcsfagylalt

100 g kukorica olivaolajban kipattogtatva

Néha meg 1 banán


És az egészségügyi értékeim teljesen rendben vannak, nem vagyok tulsulyos, kb. 6 a testtsirszazalekom. Csak eme étrend mellett letekerek napi 65-130 km-t edzés tempoban. Szoval csak azoknak kell kizárni a gyorszenhidratot, cukrot, stb. az eletebol, aki nem sportol, nem mozog, csak otthon punnyad. A sportolashoz egyszerűen szukseg van rengeteg szenhidratra, cukorra. Nyilván túlzásba se kell vinni...

2015. okt. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt h 6 a test zsirod erösen kétlem ilyen kaja mellett

6% kal a szinpadon állnak fent kb a test épitök és akkor amikor ugy néznek az nem valami egészséges

2015. okt. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyumolcs + joghurt tejjel? Merész vagy:D

Az szimpatikus, hogy tobbszor eszel keveset, de a magvas kenyeret reggelre raknam, tizoraira siman gyumolcs/olajos magvak vagy kave, ebed valami hus zoldseggel/rizzsel, vagy hal

Uzsonna lehetne joghurt, de inkabb csak natur (bar en nem birom sajnos a naturt sem laktozerzekenyen)

Vacsorara meg mehetne valami fott tojas vagy rantotta zoldseggel, vagy barmifele hus, a lenyeg, hogy az utolso etkezes lehetoleg ne legyen szenhidratdus

A cukkinis megoldas amugy tetszett, lehet kiprobalom majd.

2015. okt. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!