Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnék segíteni? (többi...

Hogy tudnék segíteni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Előző héten ebéd után a barátnőm bement a mosdóba, és hallottam, ahogy hánytatja magát. Mikor kijött nem szóltam semmit, mert nem tudtam ezt akkor kezelni. Nem tudtam neki mit mondani. Tesinél észre vettem a combján vágás nyomokat, és akkor is szólni akartam, de mi van, ha megharagszik? Nem tudom vele, hogy közölni, azt, hogy tudom mit tesz magával.

(Én is voltam anorexiás, és bulímiás, és tudom, hogy milyen nehéz belőle kimászni, sőt azt is tudom, hogy milyen nehéz róla beszélni.)

De valahogy én nem tudok bele kezdeni a mondandómba, mert félek, hogy eltávolodik tőlem.

Segítsetek!!!!!!



2015. dec. 18. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy. Idővel úgy is örökre eltávolodik, ha ezt folytatja.
2015. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez psichológiai probléma. Ezt egyedül, nem hiszem hogy meg tudod oldani, de talán bíztasd, hogy milyen jól néz ki, mennyire csinos, de ne említs úgy hogy meniyre vékony, mert lehet akkor úgy érzni, hogy "igen, végre hat amit csinálok".

Később (hetek) próbálj meg vele beszélni róla óvatosan, puhatolózva, és feltétlenül beszélj a szüleivel mert nem vagyok biztos benne hogy nem lesz szüksége pszichológusra és ha kiskorú akkor ahhoz kell a szülői (felnőtt gondviselő segítsége).

Én jobban aggódok a vágásokra mert az nem bulémia jele, ez egy súlyosabb gond.

Egyébként szerintem nem kell azzal foglalkozni hogy megharagszik, mert jelenleg az életével játszik. Ha tényleg jó barátnője vagy akkor a hosszú távú érdekeit nézed és nem az hogy most mi van.

Jobbulást a barátnődnek!

2015. dec. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de már beszéltem vele. Lehet, hogy pszichológus segítsége is kell.
2015. dec. 19. 22:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!