Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tisztítókúra,1 hetem van rá....

Tisztítókúra,1 hetem van rá. Hogy csináljam? (Léböjtkúra, koplalókúra, infraszauna, gyógyteák, mustármag-kúra? )

Figyelt kérdés
Segítséget kérnék, szeretnék egy tisztítókúrát csinálni, több módszert is olvastam, és valamiféle keverékét akarom ezeknek összehozni. 10 kiló felesleg van rajtam, hormonkezeléstől jött fel 2 hónap alatt, szerintem a májam nagyon le lehet terhelve mert vagy 5féle gyógyszert kell(ett) szednem ezidő alatt, de január 7én abbahagyhatom a hormon szedését, már cska 2 gyógyszert kell szednem (pajzsmirigyre+inzulinra) és ekkor szeretnék egy tisztítókúrát csinálni. Január 9-14 között vagyok itthon, ekkor tudom csinálni, utána a munkám miatt nem tudok nagyon radikálisabb tisztítást végezni, főleg hogy ezek vécére szaladgálósak gondolom. Még nem csináltam sose ilyesmit, ezért kíváncsi vagyok tapasztalatokra... Egyrészt szeretnék elmenni infraszaunázni, de milyen gyakran menjek a héten? MInden nap, vagy csak 2-3 alaklommal? Szaunázni szoktam néha, de infraszaunában évek óta nem voltam, segíti a méreganyagok kiürülését úgy tudom. Léböjtkúrára vagy koplalókúrára gondoltam az egy hét alatt, az egyiknél 3 napig csak folyadékot lehet bevinni, ez az inzulin-rezisztenciám miatt nem a legjobb, mivel ugye gyorsfelszívódású cukrokkal (pl gyümölcslevek) csak éhessé tenném magam, szeirntem nem igazán bírnám. A koplalókúrát már sokkal inkább, mert a nap első étkezése előtt sosem nagyok éhes, kb csak azért szoktam elkezdeni enni mert "kell" de azután mindig rámjön a zabálhatnék.. (Akkor is ha nem várok felkelés után az evéssel, szóval nem azért mert kiéheztetem magam addigra.) Szóval 5-6 napig nem ennék semmit, azt olvastam sokkal könnyebb mint aminek hangzik, de 5 napig minimum tartson, gyógyteákkal, és én szerintem meg tudnám csinálni, meg citromos vízzel mert ugye az soksok tápanyagot pótol.. Milyen teákat ajánlotok alatta? Valami vízhajtó, máj-epetisztító, gyomorpanaszokra is enyhítő teákat tudtok ajánlani? A mustármag kúrát lehet csnálni koplalás közben? Vagy hagyjam a koplalást és csak csináljam a mustármagot, meg a szaunát+ teák? Mit ajánlotok?

2016. jan. 2. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Túl sok marhaságot olvastál az interneten, már ne is haragudj, ez úgy mindenből egy kicsi összevagdalva.

Na az inzulinnál megakadtam, ha innen fogadsz el bárkitől is tanácsot még a végén az aneszteziológus fog ébresztgetni. Szerintem felejtsd el, ne önjelölt szakértőktől fogadj el tanácsot, konzultálj az orvosoddal.

2016. jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem az interneten olvastam, hanem szakkönyvben. Egy tisztítókúra meg úgy érzem rám férne, tekintve hogy folyamatosan fel vagyok puffadva, nincs rendes székletem, hasi fájdalmaim vannak, szerintem be is van gyulladva picit.. És biztos vagyok benne hoyg ez a sok gyógyszertől van..
2016. jan. 2. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!