Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktozerzekenyek megehetik a...

Laktozerzekenyek megehetik a Danone Activia joghurtot? Pl az epreset? Mert valahol azt olvasom hogy igen, valahol meg nem.

Figyelt kérdés
És az olyan termekeket, amikre ra van irva hogy tartalmazhat nyomokban tejet, azt meg lehet enni?
2016. jan. 28. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt betege válogatja. Én még nyomokban sem tolerálom a tejes dolgokat, még akkor sem, ha előtte beveszem az ellenszert, a Lactice-t.
2016. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem lehet hogy tejfeherje allergiad van?

Amugy koszi a valaszt!

2016. jan. 28. 17:14
 3/6 anonim ***** válasza:
A tejfehérje-allergia és a laktózérzékenység két külön dolog, és más a mechanizmusa. Ha puffadsz, megy a hasad, az bizony laktózérzékenység, mert kevés a laktáz enzim, ami elbontja a laktózt. Van, akinek kevesebb enzime van- ők akár bírhatják a sajtokat, joghurtokat, és vannak, mint az első válaszoló is, akiknek alig, vagy egyáltalán nincs, ők a tejtermékeket sem tudják fogyasztani. Ez teljesen egyéni.
2016. jan. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem puffadok, nem megy a hasam, viszont másnap kifejezetten rosszul vagyok. Szédelgek, a lábam fáj. Viszont ha semmi tejes dolgot nem eszek, akkor semmi bajom. Elmondtam az orvosomnak, ő azt mondta, hogy akkor ne tessék tejet inni. Ő írta fől azt a laktóz tablettát is, de nem sok hasznát láttam.

Tulajdonképp akkor mi a különbség a kétféle érzékenység között? Én mindenféle tejes (vajas, túrós, tejcsokis stb)dologtól rosszul vagyok. A laktózérzékenység akkor micsoda?

2016. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológushoz kérj beutalót! Ő megmondja, hogy milyen mértékű laktózdiétát kell folytatnod. Sajnos ez egyéni lehet. Én például bírom enni a joghurtot, túrót, laktózmentes tejet. A tejszínnel már vannak gondjaim.
2016. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Alapvetően annyi a különbség, hogy az egyik kezelhető, a másik nem. A laktózérzékenységre jó a rágótabletta, én például millandjoyt szedek, a tejallergiánál viszont csak a teljes megvonás segít. Se tejtermék, se csoki soha többé. De csak a gasztroenterológus tudja kideríteni neked milyen problémád van.
2016. febr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!