Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szelén pótlásra a készítmények...

Szelén pótlásra a készítményekben nátrium szelenit van, erre ezt találom róla?

Figyelt kérdés

Gondolom a nátrium szelenit az ember számára a leginkább hasznosítható forma a szelénből. Csupa csudijót írnak hogy így a szabadgyökök meg a tökömtudjami..


Erre ezt találom róla?


[link]


Ezekszerint mérgeznek a multivitaminokkal?



2016. febr. 6. 21:08
 1/5 A kérdező kommentje:

Akut hatások:

Lenyelve, belélegezve mérgező. A halmozódó hatása miatt veszélyes. Súlyos szem és bőrirritációt okozhat.

Az anyag ingerelheti a nyálkahártyát és a felső légutakat. Az anyaggal történő kölcsönhatás a következő

tüneteket okozhatja: émelygés, fejfájás, hányás, vérszegénység, nyálfolyás, remegés, hajhullás, bőrgyülladás.

A szelén élettanilag esszenciális vegyület. A szelénvegyületek erős nyálkahártya-irritáló hatásúak, különösen a

szemben és a légzőrendszerben (gócos tüdőgyulladás, tüdőödéma). A szelén már kis dózisban felszívódva is

enzim-toxinként hat, a lehelletet és verejtéket fokhagymaszagúvá teszi, dermatitiszt okoz. Hosszabb kitétel a

közbenső anyagcsere zavarait, máj-, vese-, húgyúti-, emésztőrendszeri-, lép-, csontvelő-, szív- és idegtoxicitást

(bénulási tünetek) okoz.

Krónikus hatás: Lehetséges mutagén, károsíthatja a májst, vért, vesét, szemet.

2016. febr. 6. 21:11
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, a nátrium szelenit a legrosszabbul felszívódó fajta. A szerves szelén a jó.
2016. febr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De baker :D


Minden készítményben Nátrium szelenit van...


Akkor miért az kerül bele?

Ha a legrosszabbul felszívódó fajta lenne, akkor mire ez a nagy biztonsági szabályzat, meg óvatosságra intés amit linkeltem?

2016. febr. 11. 01:03
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem ezta "szerves" szelént sem.


Elemi szelénre gondolsz?


Nyilván nem igazán létezhet ilyesmi, hiszen gondolom igen reakcióképes anyagról van szó ami a természetben csak kötésben vagy sók formájában létezhet.


Mivel nátriummal van jelen esetben kötésben ebből következtetem, hogy ez egy erős oxidáló anyag lehet, mint pl a klór, csak az ugye gáz állapotú.

2016. febr. 11. 01:06
 5/5 A kérdező kommentje:

Előfordulása a természetben[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A természetben megtalálható, mint a kén kísérője. A szelén ásványai a klaustalit (PbSe2). Előfordul a berzelianit (Cu2Se) és az eukairit ((Cu,Ag)2Se) ásványokként is. Az 54. leggyakoribb elem a Földön.


És mivel kis mennyiség szükséges csak belőle, így szerintem teljesen SZÜKSÉGTELEN ezt tablettával beszedni..

2016. febr. 11. 01:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!