Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet abból gond hogy napi 4...

Lehet abból gond hogy napi 4 tojást eszek?

Figyelt kérdés

2016. febr. 14. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet. Kétnaponta egy tojás is általában sok. Az egész, valódi tojás a hurutos betegségek melegágya. Akkor már inkább tojáspor, még ha szintetikus is...


Ha adott esetben nincs hurutos betegség, vagy arra való hajlam, akkor további eg.ügyi probléma elnyomja a tojás okozta tüneteket, mivel a bajok általában rétegesen egymásra rakódnak. Ha meg van oldva az aktuális baj, van, hogy csak akkor jön elő a korábbi -pl tojásevés okozta- problémaforrás tünete, tünetegyüttese.


A lényeg, hogy a tojásevéssel óvatosan!

2016. febr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval egyek kétnaponta egy tojást?
2016. febr. 14. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Korábban mondták, hogy koleszterin így vagy úgy... Lehet gond, csak nem tudjuk biztosra. Egyél mást is, változatosan!
2016. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én napi 10 tojást eszem :) Nem vagyok vele egyedül. Körbejártam a témát, úgyhogy meg vagyok róla győződve, hogy kifejezetten egészségesen eszem (nemcsak az átlagemberhez képest, az azért nem nagy teljesítmény, valljuk be).

A tojás remek étel, tápanyagdús nagyon. Természetesen nincs meg benne minden megfelelő mennyiségben, ezért is eszem mást is tojáson és zsíron kívül. Bár jelenleg szálkásítok, így ez annyira nem rengeteg, inkább csak kevés olajos mag és némi zöldség.


De nyilván van, akinek nem való ez az életmód. Nem vagyunk egyformák.


A koleszterinmítosz ugye rég megdőlt (max. kevesebb koleszterint kell csinálnia a testednek), a tapasztalatok sem támasztják alá, hogy baj lenne a sok tojásból... De újfent mondom, nyilván van, akinek ez nem jó.

2016. febr. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!