Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékeny lehetek?

Laktózérzékeny lehetek?

Figyelt kérdés
Iszonyúan felpuffadok étkezések után. Most ott tartok, hogy megfigyelem melyik ételek után. Ettem gabonapelyhet tejjel és most úgy nézek ki mint egy hordó, pedig előtte sokkal kisebb volt a hasam. Viszont az a bökkenő, hogy nincs hasmenésem utána sőt semmi extra. Csak felpuffadok rettentően és csak kigombolt nadrágban tudok dolgozni az irodában. Lehetek így is érzékeny a tejtermékekre vagy ez valami teljesen más? Anno voltam orvosnál hogy puffadok rettentően, de csak espumisant mondott h szedjem de semmire se jó :(
2016. febr. 25. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehetsz laktózérzékeny, hagyd el a tejet az étkezésekből, és próbáld ki, úgy milyen. Én a kávéból is elhagytam, és nagyon sokat javult az emésztésem. Jó hír, hogy ha szerzel papírt gasztroenterológustól a laktózérzékenységről, igényelhetsz rá adókedvezményt is.
2016. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azta! Na most tesztelem akkor ezt a dolgot. Sejtettem, hogy nem oké valami, de ki is vizsgáltatom magam és már tudom hogy mivel menjek pontosan a dokihoz. most úgy nézek ki mint egy 4 hónapos terhes. És iszonyúan feszít, fáj. :( Köszi az adókedvezmény tippet.
2016. febr. 25. 11:16
 3/9 A kérdező kommentje:
erre vonatkozó vizsgálatot hol végeznek? Háziorvoshoz kéne mennem vagy egyből gasztroenterologushoz?
2016. febr. 25. 11:21
 4/9 anonim ***** válasza:
SZTK-s gasztrodokihoz háziorvos utal be, de maszekhoz mehetsz beutaló nélkül is.
2016. febr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gabonapehely és tej kombó okoz puffadást. Ha laktózérzékeny lennél, akkor valószínű lenne hasmenésed elég keményen - ezt eü-s szemmel mondom. A Páromnak is volt laktóz intoleranciája (illetve volt), ahogy megitta kijött.
2016. febr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

az a baj minden étkezés után "fel akarok robbanni" Csak most pont edzeni volt és óóó mondom kicsit kisebb a hasam ( nem vagyok annyira vékony, de dagi sem) Erre megettem ezt a glutén mentes corn flakest és mint aki az 5. hónapban van.

Ebédnél is bármit eszek robbani akarok és nem is fér belém sok kb egy kisebb maréknyi adag de az is elég ahhoz hogy ennyire felfújodjak :( kb 1 éve van ez és nem tudom mitől lehet :(

2016. febr. 25. 13:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Teszteld ki, mit ehetsz, mert ez így nem állapot... Nekem sosem volt komoly bajom, de azért nem egyformán esnek a különféle ételek.
2016. febr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

régen is a gyomrommal voltak gondok, nem egyszer landoltam a sürgősségin. Gyomorfekély meg volt hogy a gyomromban lévő mirigyen megduzzadtak és iszonyu fájdalmaim voltak és 3-szor voltam kórházba vastagbél gyanúval :(

Ki kell valamit találnom, mert nagyon rossz a gyomrom ezek szerint. Már edzek pár hete így a zsírt próbálom eltüntetni róla és akkor jobban fogom látni, hogy mitől és mikor vagyok valójában felpuffadva. Meg hát remélem a közérzetem is jobb lesz tőle.

2016. febr. 25. 14:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Én most voltam a háziorvosnál. A tej ( laktózérzékenység) kimutatása úgy történik, hogy az interneten megkeresed az ezzel foglalkozó szájtot, és kérsz tőlük vizsgáló szettet. Ez nyálmintával működik, vissza kell küldeni. Ők pedig megküldik az eredményt. Nos ha pozitív a válasz, akkor ezt kell elvinned a háziorvosodhoz, aki ennek alapján beutal gasztroenterológushoz. Innentől ha szükséges valamilyen kezelés, az már TB re megy. De az első csomagküldős szolgáltatás fizetős, 5000.- ft
2016. febr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!