Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A zabpelyhet meg kell főzni?

A zabpelyhet meg kell főzni?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyi ideig főzzem? Egy ideje müzlikeveréket szoktam adni a kisfiamnak reggelire, de félek, hogy ha csak meleg mandulatejet öntök rá (tejérzékeny a kisfiam), nyers marad és bajt csinál.

2016. máj. 26. 00:18
 1/10 TR75 ***** válasza:
Nem kell főzni, csak áztatni. 10-15 perc alatt elég folyadékot vesz fel. De simán is ehető, az mondjuk más kérdés, ízlik-e neki.
2016. máj. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

En vizben felig megfoznem, aztan ontenek ra mandulatejet.

Vagy vizben teljesen megfoznem, es semmikeppen sem cukorral izesitenem, hanem gyumolccsel. Pl.alma, banan, eper, jon az oszibarack hamarosan, de nagyon finom szolovel is ( van aki csak mazsolaval szereti, de friss szolovel finomabb szerintem), ananasz, es van meg ezer lehetoseg.

A gyumolcsok fuggnek a fiad eletkoratol is, pl. van-e almat tutira megrago fogazata :)

A fozesre a jobb emeszthetoseg miatt erdemes idot aldozni.

Muzlit pedig lehetoleg ne adj neki egyaltalan, egyaltalan nem olyan egeszseges, mint hirdetik. Zabpehelybol is csak az izesitetlent egyetek, amin az osszetevok rublikaban csak egy szo van, a zabpehely.

2016. máj. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Forró vízzel fel kell önteni, azt felveszi. Teszel bele kis mézet meg friss gyümölcsöt, esetleg kókuszreszeléket és eheti a gyerek.
2016. máj. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Támogatom az előzőt, nehogy megcukropzd... Egy nem elrontott ízlésű kicsinek felesleges agyonédesíteni a dolgokat, a zab eleve édeskés, talán a mandulatej is (nem nagyon ismerem, én házi kókusztejet használok, ami nagyon édes), de a gyümölcsök igazán azzá teszik :) Én cukrokon nőttem fel s édesszájú vagyok, de már rég szoktatom magam a normálisabb szintű édességhez s a vizes zabkása is elég édes számomra gyümölcsökkel.


Nem tudok róla, hogy a nyers zabbal bármi baj lenne, sokan eszik nyersen, igaz, kisgyerekekkel kapcsolatban nem tudom, más-e a helyzet.

De ha meg is főzöd, elég röviden kell. De ez a mennyiségtől és sok egyébtől függ, nem lehet megmondani, meddig. A párom percekig főz sokat indukcióson, én fél percig mikrózom... Látod rajta, mikor puhul meg, sok vizet felvesz.

2016. máj. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nyákosra főzöm, akkor picit sűrűbb az állaga. Egy adaghoz: egy marék zabpehely, dupla mennyiségű víz és ezt addig forralom míg a víz teljesen el nem párolog. Utána rá kis vaj és már ehető. Esetleg fantázia szerint ízesíthhető.
2016. máj. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mandulatejjel is megfõzheted, én minden reggel valami növényi tejjel fõzöm, három percnél nem vesz több idõt igénybe. Azért is ajánlom, hogy ne nyersen add neki, mert ha megfõzöd, megpuhul a zabpehely és a rostok jobban hasznosulnak. ;)
2016. máj. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A helyzet az, hogy én egyáltalán nem eszek gabonát, mert tudom, mennyire egészségtelen. Zabot sem. Viszont a gyerekeim már óvodások, és a nagyobbikat időbe telt, mire le tudtam szoktatni a borzalmas gabonapelyhekról, kekszekről, édes joghurtokról, jégkrémekről. Sajnos a mai világban szinte lehetetlen egy gyereket gabonák és cukor nélkül felnevelni. Én megteszem, amit tudok, de reggelire nem fogad el gyümölcsöket, tojást pedig szintén érzékenység miatt nem ehet. Így marad a müzli kompromisszumos megoldásként. Van, hogy veszek készet (megnéztem az összetevőket, nem gáz) és egy kicsit feljavítom ezzel-azzal, vagy összeállítok saját keveréket (zabpehely, kókuszreszelék, chia mag, diófélék, mazsola). Úgy tudom, nyersen semmilyen gabonát nem szabad fogyasztani, de fogalmam sincs, hogy a zabpehely hogyan készül, mennyire számít nyersnek. A dobozra nem írták rá, hogyan kell elkészíteni, szerintem a legtöbb ember hideg tejjel eszi...

Azt hiszem, tényleg az lesz a legjobb, ha vízben külön megfőzöm a zabpelyhet, és utána hidegen adom hozzá pl. a chia magot. A mandulatej sem a legjobb (sajnos van benne pár adalékanyag és valamilyen cukor is), de nem mindig tudok 100% kókusztejet venni (drága és kevés helyen kapható).

2016. máj. 26. 10:33
 8/10 anonim válasza:
A gabona egy kicsit tág fogalom.
2023. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7

"A helyzet az, hogy én egyáltalán nem eszek gabonát, mert tudom, mennyire egészségtelen."


Ezzel kissé (NAGYON!!!!) ellent mondasz azzal, hogy eddig müzlit adtál a szerencsétlen kisfiadnak, ami elsősorban a nagyon magas cukortartalma miatt egészségtelen.


Maga a "gabona" attől függően egészségtelen, hogy milyen formában fogyasztod.

A zabpehely cukor nélkül, gyümölccsel egészséges.

A fehér kenyér (finomra őrölt búzából) egészségtelen.


A kérdés kiírása óta a fiad már kiskamasz, remélem, nem lett cukorbeteg a reggeli cukorbombák miatt, mint a valóban egészségtelen müzlitől, az agyoncukrozott mazsolától, és a többitől, amit te egészségesnek gondoltál.

2023. febr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De érdekes volt újra látni ezt a régi kérdést! Köszi, utolsó. A kisfiam most 10 éves, nem lett cukorbeteg. Sőt, azóta már nem is diétázik, kinőtte az ételallergiáját, és makkegészséges. Eszik mindent, egyedül a tejjel vagyunk óvatosak - több tejterméket nem is szeret, mivel baba korától 6 éves koráig diétáznia kellett, orvosi javallatra.

Müzlit igazából nem sokáig evett (amúgy cukormentes bio keveréket vettem neki, mesterséges/agyonfeldolgozott összetevők nélkül). Agyoncukrozott mazsola, olyat hol lehet kapni? :)

2023. febr. 23. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!