Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Stevia (sztívia, jázminpakóca,...

Stevia (sztívia, jázminpakóca, édesfű) : aki használta már a levelét: milyen ízű? Van egy mellékíze? Ha igen, mihez hasonlítanád?

Figyelt kérdés
Most vettünk először és nem tudom, hogy milyennek kell(ene) lennie?!

2016. máj. 26. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Vettem, használtam párszor, soha többet nem fogom használni.

Akármennyit rakok bele ételbe, italba, egyáltalán nem érzem, hogy megédesítette volna, ellenben elég ramaty mellékíze van és ihatatlan tőle a kávé is.

Maradok a jól bevált Eritritnél vagy Xilitnél.

2016. máj. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, porként is ettem már steviát s levélként is. Ugyanolyan ízű. Édes (amúgy emberfüggő, hogy ki mennyire érzi annak, fura dolog ez, mert máshogy édes, mint a cukrok s a cukoralkoholok), de számomra iszonyatos mellékíze van, inkább sose lássak édesítőszert, csak azt ne kelljen kis hígításban fogyasztanom. Állítólag van olyan termék, aminek nincs mellékíze, én szkeptikus vagyok, de ki tudja?

Attól még használom, mert édesszájú vagyok és csóró, a stevia pedig olcsó édesítő s többszázszoros hígításban téve egy keveset ételekbe még rendben van számomra is.

Eritrittel és xilittel keverem. A xilit messze a legfinomabb (szőlőcukorízű), de az eritritnek szinte semmi szénhidráttartalma nincs (ahogy íze se, csak édes és kész és másoknak hideg ízű, ezt magyarázza el, akinek olyan), ami ketogén diétában sokat számít. Nem ketogénben eszembe se jutna használni, számomra nincs más előnye a xilittel szemben. Xilitet így is használok néha, a sokkal jobb s valamivel édesebb íze miatt.


Szerencsére soha semmivel nem találkoztam, aminek hasonló íze lenne, mint a steviának, le se tudom írni, egyszerűen iszonyú és műízű. De van, akit nem zavar. Egyszer találkoztam egy nagyon-nagyon műanyagízű édesítőszerrel is és valaki azt is megeszi. Az emberek ízlése erősen különbözik, ha édesítőszerekről van szó és nem is érzik őket egyformán édesnek, közel sem.

A párom sem érzi olyan édesnek a steviát, mint "kellene". Lehet, hogy én sem, egyszer letesztelem, hogy miből mennyi kell ugyanahhoz az édességhez.

Furák ezek a hipererős cuccok, nem úgy édesek, mint a normálisabb édesítők.

2016. máj. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részleteket!
2016. máj. 27. 04:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!