Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi kalcium van a szezámmag...

Mennyi kalcium van a szezámmagban? A 25 gramm/1000 milligramm tényleg igaz?

Figyelt kérdés
Idézem: "Szezámmag – dr. Gillian McKeith híres angol táplálkozási szakértő szerint, 25 gramm szezámmag majdnem 1000 milligramm kalciumot tartalmaz."
2016. jún. 4. 22:38
 1/2 anonim ***** válasza:

100 gramm szezám 975 mg kalciumot tartalmaz: [link]

Nem szokás 25 grammokra megadni az adatokat egyébként. A híres brit tudósoknak pedig nem hisszük el azt sem, ha kérdeznek.

2016. jún. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elsőnek teljesen igaza van. Én a nutritiondata.com-ot használom, ott is ez az adat van s máshol is ezzel találkoztam (kevés mikrotápanyagot figyelek, de a kálciumot igen).

Sok vitatott dolog van a táplálkozásban, de hogy miben miből mennyi van, az azért könnyen megtalálható megbízható oldalakon s e téren nincs vita. Bárcsak minden ilyen egyszerű lenne (már a felszívódásnál is komplikáció van, s pl. egy gyümölcs cukortartalma is függ klismillió dologtól, időjárás, érettség, fajta, itt még az alapadatokban is van szórás. olajos magvaknál inkább a fitátok mennyisége szór, az ásványi anyagok kevésbé, úgy tudom).


A mákban közel másfélszer ennyi van, ezek a top növények kálciumot tekintve, bár akad bennük sok más ásványi anyag is, ahogy az olajos magvakban lenni szokott.

2016. jún. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!