Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek, hogy jobb legyen...

Mit egyek, hogy jobb legyen az emésztésem, ha a zöldségeket egyáltalán, a gyümölcsöket meg csak szűkösen eszem meg? Amit megeszek:alma, körte, narancs, mandarin, szőlő, banán, kókusz, dió, mogyoró, magvak, stb

Figyelt kérdés
2016. júl. 29. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
az általad felsorolt gyümölcsökből és magvakból egyél minél többet, ezzel javítsad az emésztésed.
2016. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Savanyúkáposzta.
2016. júl. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsó! Annak még a szagától is rosszul vagyok. :)
2016. júl. 29. 18:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Pedig pont a zöldségfélék nagyon fontosak, semmivel sem pótolhatók, mivel egyedül ezek tudják ellensúlyozni a többi étel savasító hatását. Bár egyesek szerint a gyümölcsök vagy egyes gyümölcsök is tudnak lúgosítani, de erről megoszlanak a vélemények. Semmilyen zöldséget nem szeretsz, uborkát, paradicsomot sem? Zöldséglevesek levét?
2016. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos semmit. :/ babot,sárgaborsót főzeléknek,de ennyi kb.Meg a kukoricát,krumplit,rizst,de ennyi,,,,
2016. júl. 29. 23:41
 6/7 anonim ***** válasza:

A rizs és a kukorica nem zöldség, hanem gabona, tehát szerintem savasít. A krumplinak van lúgosító hatása, a száraz hüvelyeseknek is talán, bár ezek nehezen emészthetők. El kellene döntened, mennyire fontos neked az egészséged, hajlandó és képes vagy-e a zöldségfélékhez való negatív viszonyulásodon felülkerekedni, és újra végigkóstolni minden elérhető zöldséget, hátha mégis találsz olyat, amit meg tudsz enni. Nem kell szeretni, én is eszek olyan dolgokat, amiket nem kifejezetten szeretek, de megeszem, mert tudom, hogy a szervezetemnek szüksége van rá. Olyan is van, amit gyerekkorom óta nem ettem meg (pl. zeller), de újra megkóstoltam, és rájöttem, hogy már nem utálom.

A zöldségeket annyira sokféle formában el lehet készíteni, pl. levesek, rakott ételek, van, amiből pörköltet is lehet csinálni, hússal együtt megsütni, rántottába tenni. Így az ízük nem lesz annyira érezhető, mint ha csak magában ennéd őket.

2016. júl. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat! Kozben vettem buzakodpat, azt eszem joghurttal es helyre hozta a dolgot :) valamint a napi 1 liter helyett 2,5 liter vizet iszok. igy tegnap 2szer voltam nagydolgozni a toaletten. meglatjuk ez jo lesz e. Eddig heti 2-3 alkalommal kaksiztam...
2016. júl. 31. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!