Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha valaki minden nap teleeszi...

Ha valaki minden nap teleeszi magát, gyakorlatilag óránként-félóránként eszik, nem mindig egészséges ételeket, annak mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Pár hónapja jött elő újra, egész nap csak eszem. Volt olyan, hogy annyit ettem hogy nem bírtam mozdulni sem, de a legdurvább az volt mikor fájt a májam és mintha megnagyobbodott volna (az orvos szerint szénhidrát túltengés miatt - rengeteg süteményt ettem) Alapból borzasztó egészségtelen kajákat eszem legtöbbször, ami rendkívül aggaszt, de olyan mintha ráfüggtem volna.

Mai evéseim:

Ebéd - pizza (sajtos)

Utána rendszertelenül: tescos fokhagymás bagett, egy táblacsoki, tic tac, oreo és fél csomag csipsz.

Semmi tápanyag, semmi egészséges dolog, csak ezek a szarok és mégsem tudok parancsolni magamnak.

NEM minden napom ilyen vészes, van hogy eszek főtt kaját is, tojást, salátát, zabpehely, de az a baj hogy akkor is a napi étkezésem fele egészségtelen szemét...

Elmentem dietetikushoz, csináltunk egy tök jó étrendet (kicsit diétás is, mert híztam 8 kilót ennek következtében) egy hétig tudtam tartani, utána állandó falásrohamok jöttek rám...


Az életemben sokszor volt ilyen periódus, gyerekkoromban egészségesen ettem, kb 12 évesen kezdtem el enni csipszet és volt hogy naponta. Most 19 éves vagyok, és el vagyok keseredve, mert senki nem hiszi el hogy nem bírom megállni... Az intenzív ízek azok, amiket imádok (ízfokozók hatása szerintem)


Elkeserít, hogy tudom hogy emiatt az életmód miatt előbb-utóbb rákos leszek, vagy elvisz valami érelzáródás, vagy a májam megnagyobbodik, ezektől nagyon félek, de már szerintem ennyi év után borítékolható, hogy valami bajom lesz :( Tudom, hogy nagyon gáz és igénytelen és egészségtelen, de tényleg nem tudok parancsolni magamnak... Rendszeresen edzek, nem iszom és nem cigizem hogy ne rontsam tovább a helyzetet, de tudom hogy az egészség a táplálkozástól függ nagyrészt és már szinte látom magam, hogy mennyi problémám lesz (és még így sem tudok leállni ...) Mit tegyek már???


2016. júl. 30. 02:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogyha elmentél dietetikushoz és összeírt neked egy normális étrendet és azt betartottad, akkor miért híztál meg? Azt nem próbáltad, hogy minden nap reggelizel normális ételt? (pl. zabpehely gyümivel vagy tojás zöldségekkel, esetleg tk. kenyérrel tökéletes lenne), Normális adag főtt ételt eszel ebédre, és ha a főétkezések között rádjönne zabaroham, akkor friss gyümölcsöt eszel? A reggeli nagyon fontos. Volt egy időszakom, amikor sosem reggeliztem és nagyon megíztam. Ja és sportolj valamit!;)
2016. júl. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt csak tudatosan tudod megállítani. A legjobb az lenne, ha nem lennének otthon olyan ételek, amiket kerülnöd kéne, és boltba is más menjen bevásárolni, hogy ne ess kísértésbe.

A sok egészségtelen kaja okozhat függőséget, de ha teljesen kiiktatod őket 1-2 hétre, le lehet róluk szokni. Ehhez hasznos (minél természetesebb) ételekből kell annyit enni, amennyitől teljesen jóllaksz, legalább 3x naponta, étkezések között pedig sok vizet inni, esetleg gyógyteákat (pl. gyömbér nagyon jó).

2016. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyanebbe vagyok, sajnos ez taplalkozasi zavar, keress fel egy szakembert, van tb támogatott is.
2016. aug. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!