Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány alkalommal egyek, ezekkel...

Hány alkalommal egyek, ezekkel a feltételekkel?

Figyelt kérdés

Nem diétázom, csak eddig mindig kora reggel kezdtem dolgozni, csak ez most megváltozik az új munkám miatt.

Tehát, nagyjából 8-9 között ébredek.

És 12:30-kor indulok ezentúl munkába, ahonnan 19:15-körül fogok hazaérni.


És azon gondolkoztam hogy így, hányszor kéne étkeznem.


PL.

Mondjuk 8:30 reggeli

12:00 ebéd

15:00-16:00 munkahelyen étkezni

19:20 vacsora


Így mit egyek munkahelyen?

Mert elég édesség és gyümölcsfüggő vagyok. :D

Vagy esetleg munka előtt csak egyszer étkezzek?

És a munkahelyen szünetbe leszaladjak egy pizzáért, vagy péksütiért.

És így a napi csoki és gyümölcs adagomat akkor enném meg amikor megkívánom...


Tehát hogy lenne a jobb?

Munka előtt regeli,ebéd Munkaszünetben csokoládé,gyümölcs és munka után vacsora.

Vagy munka előtt csak 1x étkezés. Munka szünetben kiadósabb uzsonna, gyümölcs mikor megkívánom, és munka végeztével otthon vacsora.

?



2016. aug. 25. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha fél 1-re kell menned dolgozni, akkor addig eltelik két étkezés. A reggeli és az ebéd, vagyis célszerű ha felébredtél, utána reggelizned valami könnyűt és valami tartalmasat ebédre. Munkaidő alatt én uzsonna tájban valamit "nassolnék" a helyedben, egy kifli joghurttal, vagy gyümölcs, esetleg egy szelet pizza. Munka után pedig ha hazaérnék, akkor meg ennék valami könnyű vacsorát.
2016. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Otthon megreggelizel, ebédelsz, munkahelyen uzsonnára én gyümölcsöt ennék, és otthon vacsit.
2016. aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez merőben egyénfüggő, én pl. semmiképpen nem ennék munka előtt, mert nekem akkor iszonyúan korán van hozzá. Ha éhes vagy reggel, egyél. Akkor már otthon ebédelnék, ha össze tudom hozni, mivel otthon mégiscsak jobb... A vacsora logikusan megint otthon s ha délután szükséged van evésre, akkor az a munkahelyen. De ezt neked kell kitapasztalni, hogy mi merre. Én annyira nem élveztem a munkahelyi evést, hogy este volt a főétkezésem, de bent is kellett enni valami táplálót, nem nekem való a csak esti evés (van, akinek az szuper, az csinálja úgy).


Én az édességet vacsora végén enném, mert úgy működöm, hogy ha elkezdek édességet enni, utána is édességre vágyom, de van, aki nem ilyen.


Ki kell tapasztalni, hogyan működsz s érzed magad jobban... Sőt, el tudom képzelni, hogy ha éhes vagy délben, eszel, ha nem, nem, bár alapvetően az egyenletes rend híve vagyok. Többnyire azért beáll az ember ugyanarra s nem éhezik meg véletlenszerűen, hacsak nem volt különösen kicsi pl. a reggeli.


Nyilván akkor egyél gyümölcsöt és csokit, amikor kívánod...

Van, aki desszertnek szereti, önmagában csak éhes tőle, na az ne csináljon belőle étkezést... De mit tudok én rólad? Neked kell tudnod, mi működik vagy még te is csak kitapasztalni tudod...

2016. aug. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!