Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy 12 éves, kb 165-170 cm...

Egy 12 éves, kb 165-170 cm magas lánynak nagyon kevés a 44 kg? Vagy pont jó?

Figyelt kérdés
2016. szept. 8. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon kevés. A dokid mit szól hozzá? Én 170 cm vagyok és amikor 47 kilóra lefogytam, már nagyon nem tetszett a házidokimnak, rám parancsolt, hogy hízni kellene.
2016. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Kevés, nagyon.
2016. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak 12 éves vagy. Én 37 kiló körül voltam 12 évesen, kb. 165 cm magas és engem is mindenféle kivizsgálásra küldtek, meg pedzegették, nem éheztetnek-e. Pedig beteges se voltam, és erős voltam a koromhoz képest, mint a bivaly. Kétszer annyit ettem amúgy, mint most. Aztán 15 éves koromra, a nemi fejlődésem alatt híztam 15 kilót. Majd kialakul neked is, ne aggódj. Ha egészséges vagy, nem kell miért aggódni.
2016. szept. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért lenne kevés? Mindenki más alkat. Ha nagyjából normálisan étkezel és sportolsz mellette rendszeresen, semmi gond nincs veled.
2016. szept. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kamaszlányok ebben a korban elég nyakiglábak, de ez kevésnek tűnik. Ha a családban mindenki vékony és most nőttél hirtelen, akkor simán lehet alkati sajátosság is, és tényleg majd alakul.


Viszont ha ezért te éhezel, vagy alapból nem eszel, esetleg vannak gondok az egészségeddel, akkor inkább szakemberhez kéne fordulni.

2016. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Normálisan eszek, sportolok is (lovaglok).

De mennyi lenne a normális súly akkor? :(

2016. szept. 8. 14:32
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Plusz 4-5 kg elférne rajtad, ha vékony testalkatú is vagy.
2016. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A gyerek BMI kalkulátor szerint a nemednek és életkorodnak megfelelő 13 percentilisben vagy, szóval a veled egykorú lányoknak csak 13%-a soványabb nálad.


Ez még nem kóros, de jó lenne, ha rendesen, egészségesen táplálkoznál és megpróbálnál hízni.

2016. szept. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
egyébként 50 kg már átlagos testsúly lenne neked.
2016. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!