Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hánytatás mert vékonynak...

Hánytatás mert vékonynak látja magát?

Figyelt kérdés

Barátnőm sokszor kapta meg a környezetében, hogy túl vékony.

Ha eszik valami sütit vagy bolti kaját, úgy gondolja hogy ez nem tápláló ezért hánytatja magát hogy rendes kaját ehessen. Három hete van ez, a napokban közölte velem.

Hallott-e már valaki ilyesmiről?

Volt valakinek ezzel tapasztalata?

(Bulimiához lehetne hasonlítani de neki nem az a baja hogy kövérnek látja magát)



2016. okt. 11. 13:49
 1/6 A kérdező kommentje:
(Elnézhettem valamit és rossz szekcióba írtam, elnézést....)
2016. okt. 11. 13:53
 2/6 anonim ***** válasza:
ez pont a bulimia, és biztos kövérnek látja magát
2016. okt. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem akkor csak a bulimia.

Amíg nincs doki addig hogyan lehet segíteni átvészelni, hogy ne hánytassa magát?


Nem, nem gondolja magát kövérnek, mindigis vékony volt, a nyáron viszont így is leadott pár kilót, ez zavarja hogy mindenki mondja neki, meg idegesíti hogy a lábai is olyannyira véknyak....

Emiatt érdeklődtem, mert nem a kövérség miatt hánytatja magát.

Eszik hogy hízzon aztán rosszul érzi magát, annyira telíti a gyomrát és ezért hánytatja magát de utána eszik rendes kaját

2016. okt. 11. 16:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

pontosan leírtad a bulimiát, anorexiát.

kövérnek látja magát, ezért fogyott a nyáron, mindenki mondja neki, hogy túl sovány, de őt idegesíti, mert kövérnek látja magát.

Ez most kamu kérdés?

2016. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem kamu, teljesen komoly kérdés, nem is tudom minek írtok ha nem tudjátok elfogadni/megérteni, hogy van ilyen...

Egyáltalán nem látja magát kövérnek, a problémája abból adódik, hogy túl soványnak látja magát és emiatt vannak önértékelési zavarai és ezt hozza ki belőle.

Pszichológushoz jár, jobban van a helyzethez képest.

Az értelmetlen válaszokat megtarthattátok volna magatoknak.

2016. okt. 22. 13:50
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ez egy gagyi magyarázkodás a részéről, amit te beveszel, mert a barátnőd és ezért nem vagy képes tárgyilagosan szemlélni a dolgot. Két lépéssel messzebbről nézve viszont abszolút semmi értelme ennek a logikai láncnak, hogy soványnak gondolja magát, ezért hánytatja magát, hogy valami táplálóbbat ehessen helyette. Azért találta ezt ki, mert úgy érezte, valamit muszáj mondania. Igazából még az is lehet, hogy saját magát is meggyőzte, hogy ez így van. De ettől nem lesz több értelme. És a maga teljességében nézve a dolgot mégis csak az van, hogy adott egy nagyon sovány lány, aki hánytatja magát és tovább fogy, ennyi, nincs ezen mit vitatkozni. Mondjuk nem annyira bulímiás lehet, inkább anorexiás, köztük is vannak, akik hánytatják magukat. A bulímiásokra ugye az a jellemző alapvetően, hogy kényszeresen zabálnak, de rengeteget, aztán kihányják, hogy ne hízzanak el, a testtömegük sokszor normális. Persze egy anorexiás alapvetően meg se enne egy sütit, szóval ez valami kevert evési zavar lehet. De ha nagyon sovány és még fogy, akkor inkább anorexia, valószínűleg csak azért eszik, hogy ne szóljanak be neki, aztán megy kihányni. Az ő magyarázatait sajnos nem feltétlenül kell figyelembe venni a témában.
2016. okt. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!