Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az mennyire normális, hogy 77...

Az mennyire normális, hogy 77 kg-ról lefogytam 65-re?

Figyelt kérdés
180 cm vagyok és 22 éves fiú. Igyekszek odafigyelni arra, hogy mit eszek és igyekszek változatosan táplálkozni. De az utóbbi hónapokban valahogy fogytam nem is keveset. Ez mivel magyarázható?
2016. nov. 6. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Nem eszel eleget.

2. Emésztési zavarok.

3. Emésztőszervekkel kapcsolatos betegségek.


Menj el a háziorvosodhoz, mondd el a problémád neki. Ő valószínűleg elküld megfelelő szakorvoshoz, aki megmondja, mi okozza a fogyást. Ha elhajt a háziorvos, akkor ne hagyd annyiba, kérj tőle beutalót gasztroenterológushoz.

2016. nov. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Próbálj enni saláták helyett húst ne túl sokad de azért talán egy kicsit többet de lehet más oka is ez csak egy ötlet
2016. nov. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem változtattál az étkezési, szokásaidon,életmódodon akkor elképzelhető,hogy sok a stressz,de akár valamilyen betegség is leheta háttérben(pl. pajzsmirigy túlműködés). El kéne menned orvoshoz!
2016. nov. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kevés infó... Lehet, hogy nem figyelsz oda eléggé és egyszerűen túl keveset ettél, többet mozogsz, de lehet betegség, pl. felszívódási zavar... Bár ha jóval kevesebbet eszel, az csak feltűnik, nem?
2016. nov. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ, hogy normális-e, hogy hogyan fogytál. Az teljesen rendben van, hogy figyelsz az étrendedre, de nem mindegy, hogy miből mennyit viszel be. Ha kevesebb szénhidtátot viszel be a szervezetedbe, mint amennyire szükséged van, attól fogyhatsz például. De a BMI-d (testtömegindexed) alapján még a normál kategóriába tartozol(éppen hogy), de szerintem már nem kéne ennél többet fogynod.
2016. nov. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!