Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért hányja ki az ételt az...

Miért hányja ki az ételt az epe nélkül élő, ha olyat eszik, ami tiltott? Például sok sült tojás, zsíros ételek. Mi zajlik le a gyomorban ilyenkor, és miért?

Figyelt kérdés
Lehet segíteni azzal, ha például ecetes salátát is eszik? Arra gondolok, hogy az segíthet a zsírok szétbontásában a kevesebb epe folyadéknak?

2016. dec. 5. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem értem ezt az egészet, pedig érdekes téma, de azt tudom, hogy sokan élnek epehólyag nélkül zsírra alapozó étrenden s elvannak. No persze egyszerre azért nem tolhatnak be rengeteg zsírt, de ha abból jön az energia, nincs belőle extrém kevés. Azt mondják, beteg epehólyaggal rosszabb, mint epehólyag nélkül. Epe akkor is folydogál, csak nincs hólyag, ami összegyűjtse s ürítse.

A zsírok sem egyformák, a kókuszzsírról azt tudom, hogy könnyen emészthető.

2016. dec. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amíg volt epehólyagod, az elraktározta az amúgy folyamatosan termelődő epét. Az az étel patkóbélbe kerülése után szépen kiürült, és segítette a zsírok lebontását. A zsírok jelenléte meg serkentette a további epetermelést. Na, ez most nincs (mármint epetárolás) tehát egyszerre csak kevés epe végzi ugyanakkora ételmennyiségnél a feladatot. Persze, a kevesebb nem tudja, ezért jön az émelygés, puffadás.

Ezért,hogy jó legyen az emésztésed, naponta 5x, kisebb adagokat kell enni, jól megrágni. Kevés zsiradék legyen mindig az ételben,az serkenti az epetermelést.

Én a műtét utáni 1-2 évben voltam sok dologtól rosszul. Utána ehettem majdnem mindent a fentiek betartásával.

Tükörtojást pl.teflonban sütöm,úgy nem zsíros, a sárgájában van elég zsiradék.

2016. dec. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát én tudok olyan epe nélkül élőt, aki elég zsírosan táplálkozik, de egyszer nem panaszkodott hogy emiatt hányt volna.
2016. dec. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is már 8 éve kivették az epémet. Aztán rájöttem, hogy az olaj okozta a korábbi gondjaimat is. Végül én az olajat kerülöm csak is zsírral főzünk. A zsírosdeszkát sem vetem meg, és a szalonnát sem. Nekem mondhatnak, írhatnak bármit a túliskolázottak, szerintem ez az egészséges. A műtét után sem tartottam be a nekem szánt diétát, mert egyszerűen nem volt pénzem. Így a legolcsóbban úgy jövök ki, hogy veszek olcsón valami szalonnát, és fűszeres vízben megfőzöm. A belsőség közül a májat azt imádom, soha nem veszek kész pástétomot. Mindig nyers termékeket választok, amikben nincsen semmiféle tartósítószer.

A tojás a legfőbb táplálék, mert azt még nem tudják sózni, tartósítani.

2016. dec. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És az ecet segíthet?
2016. dec. 6. 17:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha érzékeny ne trükközzön, tartsa be a diétát.
2016. dec. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem jellemző. Ecetet a párom miatt nem használhatunk, helyette borkősavval savanyítunk. Mindig van a spájzban saját eljárással savanyított káposzta.
2016. dec. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként az enyhén kesernyés dolgok pl. feketeretek, kerti porcsin, nyulsóska, stb. de még a parlagfű fiatal hajtása is segíti az epe rendeződését, és az emésztést. De a legtutibb, mikor alaposan meg van rágva minden kaja.
2016. dec. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!