Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fosni fogok, ha epres joghurtr...

Fosni fogok, ha epres joghurtra vizet iszom?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert valamelyek nap azt ettem és anyám rám szólt, hogy ha vizet iszok rá fosás lesz a vége.😂

2016. dec. 11. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos,de lehet igen emberfüggő.
2016. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Ha pl. sok tejes (vagy bármit) ételt eszem és elkezd tőle fájni a gyomrom mindig iszok rá sok vizet, attól elmúlik a hasfájás és nem megy a hasam. Ma is így volt a tejbegrízzel :) Ha nem ittam volna nem hígította volna fel a víz a cuccot és tuti hasmenés lett volna a vége.
2016. dec. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha igen, az nem a víztől van, amit megittál rá, hanem a joghurttól (valamelyik összetevőjétől).

Ez kb. olyan, mint az, hogy nem jó a tej és a gyümölcs együtt. Ezek szerint a gyümölcsturmixok mindenképpen hasmenéshez vezetnek? Nem feltétlenül, ha mégis, ott valószínűleg a tej a hibás, amire elég sokan érzékenyek.

2016. dec. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hinnem, en meg sosem jartam igy. Ha mertekkel fogyasztassz tejtermeket, nem igazan kene ilyennek elöfordulnia.(kiveve, ha laktozerzekeny vagy) Naponta 0,5 liter tej vagy ennek megfelelö tejtermeket szoktak ajanlani. Es nem hinnem, hogy hasmenesd lesz ha vizet iszol ra. ;)
2016. dec. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én biztos nem... S nem hinném, hogy a sok ember, aki gyümölcsjoghurt után vizet iszik, mind hasmenést kap. Tudom, hogy vannak ilyen tévhitek, de attól még ez nem így működik. Nyilván van, aki csak tejtől is hasmenést kap, hisz nem tudja megemészteni, de sokunknak a fenti sem okoz semmit.
2016. dec. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!