Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az Omega-3 növeli a tesztoszte...

Az Omega-3 növeli a tesztoszteronszintet?

Figyelt kérdés

Természetes úton növeli-e a tesztoszteronszintet az Omega-3 (esetleg kapszula)?

Duzzadt mellbimbóval kapcsolatban szeretném szedni, mivel szerintem alacsonyabb a tesztoszteron szintem és az ösztrogén kicsit magasabb.19/f


2016. dec. 14. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, itt vannak jó tanácsok:

[link]

Közvetlen hatása szerintem nincs, de hozzájárulhat. Lényegében ha ugyanaz marad az étrended, de szedsz omega 3 kiegészítőt, önmagában ettől nem biztos, hogy bármi javulást fogsz tapasztalni ezen a téren. Az étrended omega3-omega6 arányát kellene az omega3 javára megváltoztatni, de még sok más tényező is belejátszik az ösztrogén-dominanciába (testsúly, testmozgás, stressz, alkohol, gyógyszerek stb.).

Azért először nem ártana elmenni egy hormonvizsgálatra, egyrészt, hogy kiderüljön, hogy tényleg van-e gond a hormonjaiddal, másrészt ez lenne a kiindulási alap, amelyhez képest ha elmész néha kontrollra, figyelheted, van-e változás.

Itt egy magyar oldal is:

[link]

2016. dec. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
85kg vagyok jelenleg, 2 éve testépítek, mozgással szerintem nincsen baj. Alkoholt kb.havonta egyszer iszom, akkor is kis mennyiségben. Folyamatosan gyógyszert nem szedek. Ez a probléma jelenleg kb. 3-4 éve áll fent. Nagyon zavaró..=/
2016. dec. 14. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!