Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi kehet az oka?

Mi kehet az oka?

Figyelt kérdés

Mindig elhatarozom, hogy mától fogva egészségesen taplalkozom. Egy ideig megy is, mivel reggelire szinte mindig zabpelyhet eszek fahéjjal, chia maggal és valami novenyitejjel felontom kicsit hogy ne legyen olyan száraz. Szerintem a reggelim OK, aztán suliba is mindig egészséges cuccokat viszek: banánt, kolesgolyot, zöldségeket. Suliban ezekkel meg is vagyok kb, de mire végzek általában nagyon éhes vagyok (2-3 óra). Hazajovok és itthon pedig ramtor valami nassolasi vagy valamiért és amit találok edesseget megeszek... Sajnos nem gyümölcsöket kívánok ilyenkor, hanem sütit, csokit vagy sós nasit. Egyszerűen mindig visszater, már több éve ez a leküzdhetetlen nasi utáni vágyam. Akármikor neki kezdek az egészséges eletmodnaj valahogy mindig fel 'kell' adnom, mert nem bírok edessegek nélkül élni valamiért. Interneten többször is utánanéztem mi lehet az oka. Azt is olvastam,hogy valamit edessegekkel potolok, lehet valami hianyom van. Amúgy vegetáriánus vagyok lassan 1 éve, tejtermékeket, tojást eszem, bár inkább kerülöm,ha tudom. Jellemző rám az érzelmi éves, bár igazából nem akkor eszem ezeket a junkfoodokat ha szomorú vagyok, hanem csak úgy raugrok és amivel még nagy gondom van az a mértéktartas. Na nálam az nem működik, hogy a csokibol veszek két kockát és kész, vagy eszek három sort vagy lekuzdom nagy nehezen, de általában nem tudom lekuzdeni. Nagyon zavaró ez, három éve nyáron volt egy időszak, amikor tudtam kerteket tartani, és nagyon elhataroztam magamat, de azóta valahogy nem jön össze. Szerintetek mitévő legyek? Mert amúgy tényleg elég zavaró, hogy félig normlais félig mű kajákat eszem és így annak sincs értelme, hogy belealdozzam a sok időt az egészséges cuccok fozesebe, elkeszitesebe ha máskor meg ramtor a kajaflash.

Köszönöm előre is ha segitetek, mert már eléggé kétségbe vagyok esve, hogy kehez ilyen kicsi az akaraterom



2017. jan. 10. 14:56
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsi az elirasokert :/
2017. jan. 10. 14:56
 2/2 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy farkaséhes vagy délután, ha addig semmi fehérjét és zsiradékot nem eszel. Kicsit át kellene gondolnod az étrendedet.
2017. jan. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!