Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok reggel reggeli...

Miért nem tudok reggel reggelizni?

Figyelt kérdés
Évek óta van ez, szeretnék reggelente enni, csak nem megy, sehogy sem, pedig szeretnék mert tudom hogy az egyik legfontosabb. Hogyan szokassam magam rá? Milyen módszerek vannak erre?

2017. jan. 25. 06:41
 1/3 Dénesch válasza:
Párom sem tud ébredés után egyből enni. Iszik egy pohár vizet és egy óra múlva kb., ahogy beér az irodába, már meg is éhezett. Azt tudom tanácsolni, hogy igyál valamit aztán egy kis idő múlva próbálj meg enni. :)
2017. jan. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudok szilárd ételt enni ébredéstől számítva kb. 2-3 óra hosszáig. Engem nem zavar, reggel iszom valamit (pl. kávé, tea), 10 körül, amikor éhes leszek, gyümölcsöket szoktam enni, így délben tudok ebédelni. Olvastam valahol, hogy reggel még zajlanak a méregtelenítési folyamatok, így aki nem éhes, ne egyen. Csak azért, mert a reggeli állítólag fontos, én nem fogom erőltetni az evést, ha nem esik jól, eszek eleget a nap további részében.
2017. jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Csori96 ***** válasza:

Tévedés, hogy a reggeli a legfontosabb étkezés. A szervezetnek alapvetően jobb, ha ébredés után néhány óráig még nem jut tápanyaghoz. Az alvás során beindulnak/fokozódnak bizonyos hormonális folyamatok, melyek az első kalóriabevitelt követően leállnak/lecsökkenek.


Ne reggelizz! Intermittent fasting gyorstalpaló // Orosz János

https://www.youtube.com/watch?v=lrBP2a8kDq8


Ne reggelizz 2. rész: az időszakos böjt részleteiben // Orosz János

https://www.youtube.com/watch?v=SbrmCgVx7wU

2017. jan. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!